A-klasowe ciekawostki: Bielsko-Biała

Prezentujemy kolejną garść posezonowych ciekawostek. Przyjrzymy się na naszych łamach rywalizacji na poziomie a-klasowym. Na początek bielska „Serie A”.

Defensywa:
- Najlepszą obroną pochwalić się może mistrz z Kobiernic. Soła w 26 meczach straciła tylko 25 goli. 34 razy kapitulowali bramkarze Przełomu Kaniów oraz Zapory Wapienica – to drugi wynik w stawce.
- Na przeciwległym biegunie sklasyfikować należy beniaminka z Rybarzowic. Rywale cieszyli się w konfrontacjach z Iskrą z 94 zdobytych bramek. 78 goli straciła ostatnia w tabeli drużyna z Międzyrzecza.

U siebie:
- Tylko siedem razy piłkarze Soły na własnym boisku dali się zaskoczyć rywalom. Przełom w Kaniowie stracił 11 goli.
- 46 razy w Rybarzowicach piłkę z siatki wyciągali zawodnicy Iskry. 39 razy bramkarze LKS-u Mazańcowice i KS-u Międzyrzecze.

Na wyjeździe:
- I w tym miejscu należy wyróżnić defensywę kobierniczan – 18 straconych bramek. Blisko tego wyniku jest Zapora Wapienica – 20 goli.
- 50 razy na wyjazdach dała się zaskoczyć obrona Beskidu Godziszka, 48 Iskry.

Ofensywa:
- Jak na mistrza przystało. Zawodnicy Soły byli bardzo skuteczni, 100 razy celebrowali radość po celnych trafieniach. Wynik o 10 goli gorszy uzyskał wicemistrz z Kaniowa.
- Najmniejszym potencjałem w ofensywie wykazał Sokół Buczkowice, tylko 36 zdobytych bramek. Drugi od końca Orzeł Kozy zanotował o 6 goli więcej.

U siebie:
- Ponad połowę „łupu” – 58 bramek –podopieczni Zbigniewa Skórzaka zdobyli w Kobiernicach. Skuteczny u siebie był GLKS Wilkowice – 48 trafień.
- Duże problemy ze zdobywaniem bramek na własnym boisku miały zespoły, które z ligą się pożegnały – 19 goli KS-u Międzyrzecze, 21 Orła Kozy.

Na wyjeździe:
- Drużyna Wiesława Kucharskiego najczęściej zdobywała gola na wyjazdach – 43. Jedno trafienie mniej zanotowali gracze Soły.
- Tylko 12 bramek poza Buczkowicami zanotował Sokół, 17 rywal zza między, czyli beniaminek z Rybarzowic.

Najwięcej:
- zwycięstw – Soła Kobiernice – 20
- remisów – Pionier Pisarzowice – 8
- porażek – Orzeł Kozy – 15
- zwycięstw (u siebie) – Soła Kobiernice – 11
- remisów (u siebie) – Zapora Wapienica, Pionier Pisarzowice, Groń Bujaków, Sokół Buczkowice – po 4
- porażek (u siebie) – KS Międzyrzecze – 8
- zwycięstw (na wyjeździe) – Soła Kobiernice – 9
- remisów (na wyjeździe) – Przełom Kaniów, KS Bestwinka, Pionier Pisarzowice, MRKS II Czechowice-Dziedzice, KS Międzyrzecze – po 4
- porażek (na wyjeździe) – Orzeł Kozy – 10

Najmniej: