Beniaminek bez trenera. Rywal przed niewiadomą

Po raz szósty w zbliżający się weekend zespoły rywalizujące w bielskiej A-klasie wybiegną na boiska. Najciekawszym wydarzeniom przyglądamy się wspólnie z Maciejem Tokarczykiem, trenerem KS-u Bystra.

Beniaminek bez trenera
Drużyna z Międzyrzecza (chwilowo) jest bez trenera. Z pracy z zespołem zrezygnował Roman Folek, pod szkoleniowym okiem którego drużyna wywalczyła awans do A-klasy, a w pięciu pierwszych meczach tego sezonu wywalczył osiem punktów. Przed niedzielnym pojedynkiem z KS-em Bystra powinniśmy poznać nazwisko nowego szkoleniowca beniaminka. – Rozmawiamy z trzema kandydatami. Przed niedzielnym meczem znajdziemy nowego trenera – informuje nas Zdzisław Szczyrbowski, prezes KS-u Międzyrzecze.

Bystra przed niewiadomą
Z racji powyższego drużyna z Bystrej podejmie w niedzielę beniaminka prowadzonego przez nowego trenera. „Bystrzaki” zapewne szukać będą punktów, wszak na swoim koncie mają tylko trzy. – Nasze pierwsze mecze w tym sezonie nie wyglądają dobrze. Po zeszłotygodniowym spotkaniu jestem jednak optymistą. Drużyna pokazała charakter, wiarę i walkę do ostatnich minut. W pojedynku z beniaminkiem, jak i każdym kolejnym zagramy o trzy punkty. Jestem dobrej myśli – mówi nam Maciej Tokarczyk.

Mecz „podszczytowy”
Sokół Buczkowice sąsiaduje w tabeli z KS-em Bestwinka. Oba zespoły zgromadziły po dziesięć punktów, do wicelidera z Pisarzowic tracą po jednym. W minionej kolejce podopieczni naszego rozmówcy po dramatycznym meczu przegrali 3:4 w Bestwince, tydzień wcześniej 0:1 z Sokołem. Kto faworytem? – Sokół to drużyna grająca bardzo twardo. Myślę, że na swoim boisku to oni będą faworytem – przewiduje Tokarczyk. – W tym sezonie zespół z Buczkowic spisuje się bardzo dobrze. Jestem ciekawy, jak będzie się prezentował w kolejnych meczach – dodaje.

Czarni – ktoś ich zatrzyma?
Czarni Jaworze już na wstępie sezonu wypracowali sobie przewagę nad resztą stawki, nie stracili punktu, stracili tylko jedną bramkę. W sobotę podejmą drużynę z Kaniowa. Przełom stać na przełom? – Myślę, że Czarni to murowany kandydat do awansu. Drużyna została solidnie wzmocniona, a trener Duleba bardzo dobrze poukładał zespół pod kątem taktycznym. Moim zdaniem w tym sezonie na przestrzeni wszystkich spotkań Jaworze jest poza zasięgiem innych drużyn, natomiast piłka nożna jest sportem nieprzewidywalnym i w pojedynczym meczach można faworyta pokonać – stwierdza opiekun KS-u Bystra.

źródło: sportowebeskidy.pl

6. kolejka bielskiej A-klasy

(14) Beskid Godziszka - Pionier Pisarzowice (2)

sobota, 17 września 2016 r.

Ostatnie spotkania pomiędzy zespołami:
2015/16 (w) Beskid Godziszka - Pionier Pisarzowice 1:4
2015/16 (j) Pionier Pisarzowice - Beskid Godziszka 2:0
2014/15 (w) Beskid Godziszka - Pionier Pisarzowice 1:1
2014/15 (j) Pionier Pisarzowice - Beskid Godziszka 6:3
2013/14 (w) Beskid Godziszka - Pionier Pisarzowice 2:1

Forma zespołów:
Beskid Godziszka:
10.09.2016 r. (wyjazd) KS Międzyrzecze 0:0
03.09.2016 r. (dom) KS Bestwinka 0:2
27.08.2016 r. (wyjazd) Sokół Buczkowice 0:5
21.08.2016 r. (dom) KS Bystra 1:5