Białek: Wolałbym tego nie komentować

Pretendenci do awansu nie popisali się w 20. kolejce bielskiej A-klasy. Czyżby żaden z zespołów nie chciał sięgnąć po mistrzowski tytuł? Także na to pytanie odpowiada nam Sławomir Białek, szkoleniowiec ekipy z Wilkowic.

– Żadnym zaskoczeniem nie jest dla mnie porażka dołującego Sokoła Buczkowice. Coś dzieje się złego w tej drużynie. Piłkarze Sokoła nie grają dobrze, co znajduje odzwierciedlenie w wynikach.

Duża niespodzianka w Kaniowie. Gospodarze byli wyraźnym faworytem meczu z Beskidem Godziszka, a tymczasem goście pokusili się o punkt. Zimą w Godziszce wykonano dobrą robotę, teraz konsekwentnie zespół zmierza po utrzymanie.

Dobry dla nas rezultat padł w Pisarzowicach, bo nieco oddaliliśmy się od Pioniera i Zapory. Remis 2:2 w pełni oddaje to, że rywalizowały ze sobą wyrównane drużyny.

Wydaje się, że w Kozach muszą pomału godzić się ze spadkiem. Po przegranej w arcyważnym spotkaniu w Bujakowie, Orzeł jest już jedną nogą w B-klasie. Ciężko będzie się kozianom dźwignąć w tej sytuacji.

In minus zaskakuje zespół z Międzyrzecza. Myślałem, że wiosną ta drużyna będzie gromadziła znacznie więcej punktów. LKS Mazańcowice z kolei walczy o uniknięcie degradacji. O sile tego zespołu nie chciałbym się wypowiadać, bo dopiero z nim zagramy.

Mówiłem już kiedyś, że niekoniecznie za wszelką cenę drużyny liderujące naszej A-klasie będą chciały awansować. Soła przegrała w Bestwince, ale takie rozstrzygnięcie było do przewidzenia choćby z racji tego, że gospodarze prezentują się naprawdę ciekawie. Sami przekonaliśmy się o tym, że ekipa z Bestwinki zrobiła znaczny postęp pod wodzą obecnego szkoleniowca.

Wolałbym nie komentować szerzej meczu z Iskrą Rybarzowice. Jestem po prostu zniesmaczony tym, co zaprezentował przeciwnik. My wcale nie zagraliśmy nadzwyczajnie, a i tak mogliśmy pokusić się o „dwucyfrówkę”. Pamiętam zespół z Rybarzowic jeszcze z rundy jesiennej, kiedy grał lepiej. Teraz loty Iskra obniżyła wyraźnie.

źródło: sportowebeskidy.pl

Wyniki 20. kolejki:
GLKS Wilkowice - Iskra Rybarzowice 9:0 (4:0)
Pionier Pisarzowice - Zapora Wapienica 2:2 (1:2)
LKS Mazańcowice - KS Międzyrzecze 4:2 (2:1)
Groń Bujaków - Orzeł Kozy 5:2 (1:1)
KS Bestwinka - Soła Kobiernice 2:1 (0:0)
MRKS II Czechowice-Dziedzice - Sokół Buczkowice 3:0 (1:0)
Przełom Kaniów - Beskid Godziszka 1:1 (0:0)

Aktualna tabela:

Najlepsi strzelcy: