"Chcemy walczyć o podium"

Drużyna z Pisarzowic jesienną rundę w bielskiej A-klasie zakończyła na 5. pozycji. Nie jest to jednak wynik, który do końca satysfakcjonuje trenera.

Wygrana w 6 spotkaniach, 3 remisy i 4 porażki to jesienny bilans Pioniera Pisarzowice. Taki wynik daje 5. miejsce w tabeli rozgrywek z 21 punktami na koncie. Wynik, mogłoby się wydawać nie jest najgorszy, jednak jak twierdzi trener zespołu Zbigniew Wydra mogło być lepiej. - Za bardzo nie jestem zadowolony z miejsca. Potencjał był na troszeczkę lepszą lokatę, ale sytuacja, między innymi kadrowa, tak się poukładała, że w rezultacie skończyliśmy na tym piątym miejscu - ocenił szkoleniowiec.

W swojej wypowiedzi Wydra określił też plany na wiosenną rundę rozgrywek. - Naszym celem na pewno jest poprawa zajmowanej pozycji i walka o podium. Drużyna z Jaworza już dosyć wyraźnie odskoczyła w naszej lidze, ale miejsca 2. i 3. są całkowicie w naszym zasięgu. Trzeba walczyć, bo taki jest sport, aby bić się o jak najlepsze miejsca - stwierdził trener Pioniera. Dodał, że drużyna po przerwie świątecznej do pracy wróci 19 stycznia, a trenować będzie 3 razy w tygodniu.

źródło: sportowebeskidy.pl