Co u młodzieży?

W decydującą fazę rozgrywek sezonu 2015/2016 wkraczają nasi juniorzy oraz trampkarze. Obydwie drużyny prowadzone przez Bogusława Lorensa należą do jednych z najmłodszych w swoich ligach, stąd też do dobrych wyników jeszcze daleko. Mimo wszystko nasi młodzi wychowankowie dzielnie walczą zbierając solidna dawkę doświadczenia w tym sezonie.

Juniorzy, którzy występują w III Lidze Okręgowej Grupa 1 już od jakiegoś czasu pogodzili się z myślą o degradacji ligę niżej. Trzeba jednak wziąć pod uwagę fakt, że należą oni do jednej z najmłodszych drużyn w całym zestawieniu. Szkoleniowiec Bogusław Lorens do dyspozycji ma od początku sezonu liczne grono zawodników z rocznika 2000, czyli możliwie najmłodszego a jest ich aż siedmiu. Do tego w trakcie trwania sezonu do pierwszej drużyny powołania dostawali Ci najbardziej ograni na poziomie juniorskim Mateusz Dziubek oraz Jacek Nycz, wcześniej również Mateusz Góra który z kolei od wiosny jest na wypożyczeniu w Sole Łęki. Przed obecną rundą zespół zasilili kolejni młodzi zawodnicy, tym razem z zewnątrz Mateusz Waszek, Antoni Kołłątaj oraz Dawid Rak. Te wszystkie czynniki mają bez wątpienia szczególny wpływ na dyspozycję zespołu w tym sezonie. W rundzie wiosennej juniorzy nie zdobyli jeszcze choćby nawet punktu, przegrywali kolejno z Groniem Bujaków 0:2, Wilamowiczanką Wilamowice 2:3, LKS Czaniec 0:4, Soła Kobiernice 0:7, KS Bestwinką 0:7 a w miniony weekend w meczu 16. kolejki z Żarem Międzybrodzie Bialskie 1:9. Takie wyniki choć nie napawają optymizmem a spadek jest już przesądzony, mogą stanowić jednak dobrą lekcje dla juniorów przed kolejnym sezonem. A trzeba zrobić wszystko by jak najszybciej wrócić do III Ligi, wszak wydaje się że to idealne miejsce dla naszych młodych juniorów do piłkarskiego rozwoju.

Wyniki 16. kolejki:
KS Bestwinka - Żar Międzybrodzie Bialskie 1:3 (0:0)
Soła Kobiernice - LKS Bestwina 2:4 (2:2)
Pionier Pisarzowice - Przełom Kaniów 0:3 (0:2)
Wilamowiczanka Wilamowice - Groń Bujaków 2:2 (1:1)
LKS Czaniec - Sokół Hecznarowice 2:0 (1:0)

Aktualna tabela:

Równie młody skład co juniorzy mają w obecnym czasie nasi trampkarze rywalizujący w bardzo mocnej IV Lidze Okręgowej. Chłopaków z najmłodszego rocznika 2004 trener Bogusław Lorens posiada aż dziewięciu! To dużo biorąc pod uwagę, że w takich rozgrywkach wyznacznikiem są najczęściej warunki fizyczne. Mimo tego nasi młodzi wychowankowie radzą sobie całkiem nieźle. W ostatnim spotkaniu 9. kolejki, który został rozegrany w poniedziałek trampkarze wygrali wysoko na własnym boisku z Zaporą Porąbka 5:0. Było to drugie ich zwycięstwo nad tym rywalem, wcześniej pokonali ją na wyjeździe w stosunku 3:0. W całym sezonie wygrali również ze Spójnią Landek 2:1, a punktami podzielili się z Wilkowicami remisując 1:1. Takie wyniki dają na ten moment trampkarzom dobre i co najważniejsze bezpieczne 5. miejsce w tabeli, przy jednym rozegranym meczu więcej od rywali a biorąc pod uwagę fakt, że z ligą w tym sezonie pożegna się najprawdopodobniej tylko jedna drużyna, to utrzymanie jest na wyciągnięcie ręki.

Wyniki 9. kolejki:
Pionier Pisarzowice - Zapora Porąbka 5:0 (3:0)
Pasjonat Dankowice - KS Bestwinka 2:1 (1:0)
LKS Bestwina - Spójnia Landek 11:0 (6:0)
Beskid Godziszka - GLKS Wilkowice 3:1 (2:1)

Aktualna tabela: