Derby na przełamanie. Wyjazd lidera

Cztery mecze bielskiej A-klasy zaplanowano na sobotę, trzy na niedzielę. Ciekawiej prezentuje się zestaw par niedzielnych spotkań. Wszak w Kaniowie dojdzie do derbowego pojedynku, a o kolejne punkty w Bystrej walczył będzie lider z Jaworza.

Derby na przełamanie?
W Kaniowie zakończyła się pewna epoka, ponieważ z zespołem po minionym sezonie rozstał się trener Wiesław Kucharski. Zastąpił go Kazimierz Kozioł, w drużynie doszło do zmian kadrowych. Sporo roszad odnotowano także w szeregach rezerw czechowickiego MRKS-u. Tam szkoleniowcem nadal jest Marcin Sztorc, który mocno odmłodził drużynę opierając ją o wychowanków UMKS-u Trójki Czechowice-Dziedzice. Oba zespoły po dwóch kolejkach mają na koncie jeden punkt, w niedzielę staną przed szansą na zdobycie pierwszej pełnej puli. Co ciekawe mecz został przeniesiony do Kaniowa. W Czechowicach-Dziedzicach mieszkańcy celebrować będą bowiem święto swojego miasta. – Podejdziemy do tego meczu maksymalnie skoncentrowani. Przed naszą młodzieżą pierwsze dery w seniorskiej piłce. W spotkaniu z Wapienicą remis był w naszym zasięgu. W Rybarzowicach naszych atutów, czyli młodzieńczego entuzjazmu oraz szybkości nie mogliśmy wykorzystać ze względu na rozmiary boiska, wywalczyliśmy punkt. W Kaniowie powalczymy o trzy, na boisku Przełomu można pograć piłką – komentuje trener Sztorc.

Kto powstrzyma Czarnych?
Lider z Jaworza w dwóch pierwszych meczach zdobył siedem goli, nie stracił żadnego. W niedzielę uda się do Wilkowic na mecz z drużyną z Bystrej, która w poprzedniej kolejce rozbiła 5:1 Beskid w Godziszce. – Piłka nożna jest grą nieobliczalną. Czarni są oczywiście faworytem rozgrywek, ale na pewno pojawią się zespoły, które spróbują faworytowi pokrzyżować plany. Kadrowo drużyna z Jaworza prezentuje się najlepiej. Zapora z Czarnymi przegrała wysoko, ale to jest solidna drużyna, która do walki o czołowe lokaty powinna się włączyć. Może się pojawić jeszcze inny kontrkandydat Nie ukrywam, że chcielibyśmy się znaleźć w tym gronie, ale może nam brakować doświadczenia – ocenia nasz rozmówca.

Czarny koń się pojawi?
Po dwóch seriach gier obok Czarnych Jaworze komplet punktów na swoim koncie ma także beniaminek z Międzyrzecza. Tamtejszy KS w środę przegrał z III-ligowym Rekordem Bielsko-Biała w ramach Pucharu Polski tylko 0:3 – goście przystąpili do meczu w solidnym zestawieniu personalnym, jutro podejmie spadkowicza z Kobiernic. – Czarny koń na pewno się pojawi. Moim zdaniem dopiero po pięciu, może sześciu kolejkach będzie można taki zespół wytypować. Beniaminek wystartował dobrze. Zazwyczaj nowe zespoły jesienią prezentują się lepiej niż wiosną. Poczekajmy z ocenami – stwierdza szkoleniowiec „dwójki” MRKS-u.

źródło: sportowebeskidy.pl

3. kolejka bielskiej A-klasy

(3) Pionier Pisarzowice - LKS Mazańcowice (6)

sobota, 27 sierpnia 2016 r.

Ostatnie spotkania pomiędzy zespołami:
2015/16 (w) Pionier Pisarzowice - LKS Mazańcowice 4:0
2015/16 (j) LKS Mazańcowice - Pionier Pisarzowice 1:2
2014/15 (w) LKS Mazańcowice - Pionier Pisarzowice 1:1
2014/15 (j) Pionier Pisarzowice - LKS Mazańcowice 3:1
2014/15 (w) Pionier Pisarzowice - LKS Mazańcowice 5:3

Forma zespołów:
Pionier Pisarzowice:
20.08.2016 r. (wyjazd) Przełom Kaniów 1:1
13.08.2016 r. (dom) Iskra Rybarzowice 4:0
LKS Mazańcowice:
20.08.2016 r. (dom) KS Międzyrzecze 1:3