Drugie miejsce młodzików młodszych

Drugie miejsce zajęły nasze młodziki młodsze w rozegranym na hali w Pisarzowicach turnieju eliminacyjnym o Puchar Prezesa ŚlZPN. Najlepsza ekipą okazali się młodzi piłkarze KS Bestwinki.

Turniej eliminacyjny rozgrywany tego samego dnia w czterech różnych miejscowościach miał za zadanie wyłonić czwórkę drużyn w kategorii młodzików młodszych, które powalczą o przepustkę i szansę walki o Puchar Prezesa ŚlZPN. Nas najbardziej interesował ten rozgrywany w Pisarzowicach z udziałem naszych młodzików młodszych prowadzonych przez Roberta Nycza. Nim turniej się rozpoczął na dobre, wiadomo było że nie wezmą w nim udziału dość nieoczekiwanie drużyny LKS-u Bestwina oraz Pasjonata Dankowice. O triumf walczyły zatem tylko trzy zespoły: gospodarz Pionier Pisarzowice, KS Bestwinka oraz Wilamowiczanka Wilamowice. Bezdyskusyjnie najlepsza w zmaganiach okazała się KS Bestwinka, która wygrała obydwa spotkania. Kolejne miejsca zajęły Pionier Pisarzowice oraz Wilamowiczanka Wilamowice.

Wyniki turnieju eliminacyjnego o Puchar Prezesa ŚlZPN:
KS Bestwinka - Wilamowiczanka Wilamowice 12:0
PIONIER PISARZOWICE - Wilamowiczanka Wilamowice 6:1
PIONIER PISARZOWICE - KS Bestwinka 0:8

Tabela końcowa turnieju eliminacyjnego o Puchar Prezesa ŚlZPN:

Pionier wystąpił w składzie: Patryk Markiel, Saverio Amoruso - bramkarze, Daniel Jucha, Dawid Kulak, Kacper Miękiński, Michał Korczyk, Szymon Stępień

Bramki dla Pioniera strzelali: Kacper Miękiński - 5, Dawid Kulak - 1