Jedno miejsce, pięciu kandydatów

W bielskiej A-klasie ciekawie zapowiada się walka o miejsce... siódme. Szansę na tę pozycję ma bowiem aż pięć drużyn, które po rundzie wiosennej mieszczą się w dwóch punktach różnicy.

O ile będąca na czele drużyna z Jaworza może już być pewna awansu w przyszłym sezonie do Okręgówki, o tyle walka o pozostałe miejsca w rozgrywkach bielskiej A-klasy będzie pasjonująca. Emocji na pewno nie zabraknie jeżeli chodzi o kolejność pod koniec pierwszej "10", bowiem składająca się z pięciu ekip grupa pościgowa nie powinna dać się dogonić. Rywalizację o miejsce siódme stoczą zatem KS Międzyrzecze, LKS Mazańcowice, Soła Kobiernice, Przełom Kaniów i Beskid Godziszka. W wymienionych ekipach próżno szukać głośnych transferów, a w rozgrywanych sparingach prezentowały się one ze zmiennym szczęściem.

Najlepiej w test-meczach prezentowała się drużyna z Międzyrzecza pod wodzą Daniela Bąka, która rozgrywając sześć sparingów pięciokrotnie zwyciężała i tylko raz remisowała. Podobnie jest w przypadku Przełomu, tylko że ekipa Kazimierza Kozła grała cztery spotkania kontrolne i zwyciężała trzykrotnie. Zawodnicy z Godziszki i z Kobiernic zdawali po pięć testów przed rundą wiosenną. Pierwsza ekipa pod wodzą Bogdana Rozmusa trzy z nich oblała, a podopieczni Włodzimierza Kowalczyka zwyciężając tylko raz oraz dwukrotnie remisując i przegrywając. Najwięcej sparingów, bo aż osiem ma za sobą mazańcowicki LKS. Zespół Jarosława Jankowskiego połowę spotkań wygrał, poniósł trzy porażki i raz zremisował.

Sparingi KS Międzyrzecze: Nierodzim Ustroń 9:0, Piast Cieszyn 5:5, LKS Pogórze 5:3, Soła Oświęcim U-19 3:2, Rotuz Bronów 4:3, Sokół Zabrzeg 5:3

Sparingi LKS Mazańcowice: WSS Wisła 0:9, LKS Łąka 1:12, BKS Stal U-19 3:2, Rotuz Bronów 5:3, BKS Stal U-19 2:2, Sokół Zabrzeg 2:1, LKS Ligota 5:0, Kuźnia Ustroń 1:6

Sparingi Soła Kobiernice: Soła Łęki 3:3, Rotuz Bronów 0:4, Orzeł Witkowice 4:2, Zatorzanka Zator 3:3, Koszarawa Żywiec 1:2

Sparingi Przełom Kaniów: Sokół Zabrzeg 4:0, LKS Goczałkowice-Zdrój 3:2, LKS Ligota 3:1, Rotuz Bronów 6:6