Kierunek na młodzież

Przed nowym sezonem 2018/2019 w rozgrywkach bielskiej A-klasy w obozie naszych seniorów doszło do kilku istotnych zmian kadrowych. Kibice będą mogli oglądać w akcji trzech nowych zawodników oraz kolejnych trzech naszych juniorów, którzy zostali włączeni do pierwszej drużyny z myślą o przyszłości.

Nasi seniorzy są już po letnim okresie przygotowawczym, a z drużyną przez ten czas trenowało trzech nowych zawodników oraz grupka kolejnych trzech naszych wyróżniających się juniorów. Ostatecznie wszyscy Ci zawodnicy zostali włączeni do kadry pierwszej drużyny. Z Pionierem związali się 22-letni Damian Przybyła który ostatnio reprezentował barwy Soły Oświęcim, 27-letni Dawid Mirek reprezentujący do tej pory zespół ATS Orły Mirosława oraz powracający do swojego macierzystego klubu nasz wychowanek 17-letni Patryk Walczyk występujący do tej pory w młodzieżowych drużynach Podbeskidzia Bielsko-Biała. Ponadto do dyspozycji szkoleniowca będzie również kolejna trójka naszych wyróżniających się juniorów: Adrian Kubiczek, Bartosz Nikiel oraz Kamil Koim, którzy dołączają w ten sposób do innych swoich kolegów z zespołu juniorów, a którzy już zdążyli zadebiutować w pierwszej drużynie czyli Bartłomieja Nycza, Gabriela Kowalskiego oraz Michała Strzeżonia.

Niestety kilku zawodników po zakończeniu minionego sezonu postanowiła pożegnać się z barwami Pioniera. Do drużyny występującej w Bielskiej Lidze Okręgowej LKS-u Bestwina przeniósł się Michał Gacek, a do reprezentanta wadowickiej A-klasy Skawy Wadowice Damian Marek. Ponadto na rozbrat z piłką, miejmy nadzieję tymczasowy, zdecydowali się jedni z weteranów naszego klubu - Adrian Góra i Łukasz Walaszczyk. Z kolei treningów z zespołem nie wznowił Kamil Czarnecki. Wszystkich nowo pozyskanych zawodników serdecznie witamy na pokładzie i życzymy samych udanych występów w trójkolorowych barwach, natomiast tym odchodzącym i zawieszającym swoją przygodę z piłką dziękujemy za trud włożony w każdy mecz o ligowe punkty w barwach Pioniera i życzymy pomyślności tej sportowej, jak i prywatnej.

Poniżej prezentujemy krótką charakterystykę nowo pozyskanych zawodników:

Damian Przybyła
Urodzony: 19 sierpnia 1995 roku
Poprzedni klub: Soła Oświęcim

Dawid Mirek
Urodzony: 2 sierpnia 1990 roku
Pozycja: pomocnik
Poprzedni klub: ATS Orły Mirosława

Patryk Walczyk
Urodzony: 13 grudnia 2000 roku
Pozycja: napastnik
Poprzedni klub: Podbeskidzie Bielsko-Biała