Kolejka w cieniu tragedii

Bielska A-klasa jest już na samym finiszu. Przedostatnią 25. kolejkę zapowiadamy wraz z trenerem zespołu z Międzyrzecza - Danielem Bąkiem.

Kończą sezon z niedosytem
Mecz pomiędzy Beskidem a ekipą z Międzyrzecza otwierał 25. kolejkę. Dla tych drugich była to ostatnia konfrontacja w tym sezonie. Międzyrzeczanie pomimo prowadzenia do przerwy nie potrafili korzystnego rezultatu dowieźć do końca i spotkanie zakończyło się podziałem punków. - Graliśmy nietypowo, bo w środę, ponieważ obchodziliśmy w miniony weekend obchody 60-lecia istnienia klubu. Premierową odsłonę zagraliśmy na dobrym poziomie, lecz po zmianie stron coś poszło nie tak. Ciężko być zadowolonym po tym sezonie. Jestem trenerem, który stawia sobie wysoko poprzeczkę. Na pewno jednak cieszy fakt, że w najważniejszym meczu z zespołem z Bestwinki udało nam się zagrać najlepsze spotkanie - mówi Daniel Bąk.

Zagrali dla trenera
Po tragicznych informacjach o śmierci Jacka Wiercigrocha Sokół Buczkowice, z którym był związany przez lata, podejmował beniaminka z Hecznarowic. Gospodarze jednak wyszli na ten mecz z chęcią wygrania dla swojego trenera i to się ziściło. - Dla mnie Śp. Jacek Wiercigroch był postacią bliską. Znaliśmy się długo. Przez kilka lat razem rywalizowaliśmy na boiskach i naprawdę nie mogę uwierzyć w to co się stało. Jeszcze niedawno razem się śmialiśmy i żartowaliśmy przy okazji naszego starcia... Zespół z Buczkowic wzniósł na wyżyny i z pewnością należą się brawa dla tych chłopaków - stwierdza Bąk.

Przyszły mistrz?
Imponującą serię notuje Przełom, który odniósł szóste zwycięstwo z rzędu pokonując ekipę z Bystrej 1:0. Po ostatniej porażce z zespołem naszego rozmówcy podniosła się także KS Bestwinka wygrywając 6:0 z wapienicką Zaporą. - Przełom idzie jak burza. Wiesław Kucharski działa cuda. Mogę mu się aktualnie tylko nisko pokłonić. Zespół z Kaniowa jeśli się wzmocni może walczyć w przyszłym sezonie o mistrza. Co do meczu drużyny z Bestwinki, to dobrze, że udało jej się szybko podnieść po tym zimnym prysznicu, pokazując przy tym klasę wysoko pokonując Zaporę, która nie należy do przeciętniaków - ocenia szkoleniowiec.

źródło: sportowebeskidy.pl

Wyniki 25. kolejki:
Beskid Godziszka - KS Międzyrzecze 2:2 (0:1)
MRKS II Czechowice-Dziedzice - Soła Kobiernice 4:0 (3:0)
Sokół Buczkowice - Sokół Hecznarowice 4:2 (4:0)
LKS Mazańcowice - Pionier Pisarzowice 0:4 (0:4)
Przełom Kaniów - KS Bystra 1:0 (0:0)
KS Bestwinka - Zapora Wapienica 6:0 (3:0)
Rekord II Bielsko-Biała - pauza

Aktualna tabela:

Najlepsi strzelcy:
24 - Maciej Skęczek (KS Bestwinka) oraz Grzegorz Sztorc (MRKS II Czechowice-Dziedzice)