Kolejny zwycięski

Trzecie sparingowe zwycięstwo z zaledwie tydzień odnieśli nasi seniorzy podczas zimowego okresu przygotowawczego przed rundą wiosenną. Na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Czechowicach-Dziedzicach podopieczni Zbigniewa Wydry mimo problemów kadrowych pokonali przedstawiciela wadowickiej A-klasy Halniaka Targanice 3:2.

Przed niedzielnym starciem szkoleniowiec Pioniera Zbigniew Wydra miał nie lada problem z ustaleniem składu na to spotkanie. Z gry z różnych powodów, czy to zdrowotnych czy osobistych wypadła mu spora liczba zawodników. W związku z tym swoje szanse dostali inni gracze pierwszego zespołu, a także dwójka naszych juniorów Bartłomiej Nycz oraz Mateusz Waszek. W związku z zaistniałą sytuacją Pionier kolejny swój sparingowy pojedynek rozpoczął ze wspomnianym Bartłomiejem Nyczem oraz testowanym... napastnikiem na środku obrony, czy Tomaszem Pabisiem na środku pomocy. Starcie dwóch a-klasowych drużyn rozpoczęło się w dość spokojnym i jak na niedzielne po południe przystało leniwym tempie. Lepsze wrażenie sprawiali jednak nasi seniorzy, którzy już w pierwszym kwadransie gry zadali pierwszy cios. Po zamieszaniu w polu karnym najlepiej odnalazł się Marcin Muszyński, który wykorzystał dogranie Jakuba Wróbla i wyprowadził Pionier na prowadzenie. Gdy wydawało się, że to nasi seniorzy będą nadawać ton temu spotkaniu i pójdą za ciosem, to jednak rywale zaczęli śmielej atakować. Zawodnicy Pioniera popełniali proste błędy, które powodowały że w ich szeregi wkradało się podenerwowanie. Rywale próbowali wykorzystywać to natychmiast, ale mieli sporego pecha gdyż piłka albo o centymerty mijała bramkę strzeżoną przez Zbigniewa Wójcikiewicza albo obijali słupki. Swój cel jednak osiągnęli i doprowadzili do wyrównania dodajmy zasłużonego. Pionier również miał jeszcze w tej części spotkania swoje okazje. Najlepszą zmarnował Jakub Wróbel w starciu sam na sam z bramkarzem, natomiast Marcina Muszyńskiego w polu karnym nieprzepisowo powstrzymywał obrońca rywali lecz gwizdek głównego arbitra milczał. Pierwsza połowa zakończyła się zatem remisem 1:1. Na drugą część meczu Zbigniew Wydra przesunął do środka pomocy Marcina Muszyńskiego, którego z kolei miejsce na lewym skrzydle zajął Mateusz Waszek. I choć to Halniak w dalszym ciągu miał przewagę w posiadaniu piłki, to jednak ich prosty błąd w defensywie wykorzystał Jakub Wróbel który wpakował piłkę do pustej bramki. Po tej sytuacji gra Pioniera nabrała tempa i nasi seniorzy co rusz mieli okazje do kolejnych bramek. Ze skutecznością mieli jednak jak na bakier. Udało im się jednak zdobyć kolejną bramkę. Świetne podanie na wolne pole od Marcina Muszyńskiego otrzymał Łukasz Nycz, który został powalony na ziemię przez bramkarza a sędzia nie miał innego wyjścia jak tylko podyktować jedenastkę, którą na bramkę zamienił Robert Nycz. Rywale co prawda już w samej końcówe spotkania zmniejszyli straty i zdobyli bramkę kontaktową, ale w końcowym rozrachunku to nasi seniorzy okazali się górą w całym meczu wygrywając 3:2. Było to już zarazem trzecie z rzędu zwycięstwo Pioniera w zimowych sparingach w tym roku. Pierwszy jednak raz Zbigniew Wydra miał taki kłopot z doborem składu. Trzeba jednak przyznać, że całkiem pozytywnie jak na swój dopiero drugi mecz w pierwszej drużynie wypadł na środku obrony nasz junior Bartłomiej Nycz, a też drugi z naszych juniorów Mateusz Waszek zaprezentował się z całkiem dobrej strony. To na pewno budujące jeśli chodzi o przyszłość pierwszego zespołu, być może nawet tą najbliższą. W przyszłą sobotę naszych seniorów czeka daleki wyjazd do Ustronia, gdzie w kolejnym spotkaniu kontrolnym tej zimy zmierzą się z byłym znajomym z A-klasy, a obecnie zespołem Ligi Okręgowej - GLKS-em Wilkowice.

niedziela, 19 lutego 2017 r., godz. 15:00

Czechowice-Dziedzice

Mecz sparingowy

Halniak Targanice - Pionier Pisarzowice