„Mecz o sześć punktów. Rywal gra fajną piłkę”

Jesienna część rywalizacji w A-klasie Bielsko-Biała finiszuje. Do rozegrania zostały trzy kolejki. W ten weekend w Kaniowie dojdzie do pojedynku zespołów z dolnych rejonów tabeli, w Pisarzowicach do meczu na szczycie.

Mecz o sześć punktów
Przełom Kaniów zgromadził 10 punktów, co aktualnie przekłada się 10. miejsce w tabeli. W niedzielę podejmie drużynę z Bystrej, która na swoim koncie ma 8 „oczek” i zajmuje przedostatnią pozycję. Trener Kazimierz Kozioł po raz kolejny nie będzie mógł skorzystać z wszystkich zawodników. – W tej rundzie tylko raz miałem kompletną kadrę, gry rywalizowaliśmy z Mazańcowicami. Większość zawodników pracuje na kopalni w systemie pięciobrygadowym. Praca często wyklucza ich z udziału w treningach i meczach. Do Godziszki pojechaliśmy bez ośmiu piłkarzy, w niedzielę nie będę mógł skorzystać z pięciu. Chciałbym, żeby frekwencja była wyższa, zawodnicy również chcieliby częściej trenować i grać. Zostały nam do końca rundy trzy mecze, zamierzamy powiększyć nasz dorobek. Z Bystrą gramy u siebie, zwycięstwo w tym spotkaniu to podstawa, walka toczyć się będzie o tzw. sześć punktów. Naszego najbliższego przeciwnika widziałem w akcji, grał fajna piłkę, podobał mi się pod względem piłkarskim. Nie wiem, dlaczego jest tak nisko w tabeli – zastanawia się szkoleniowiec Przełomu.

Mecz na szczycie
Do Pisarzowic na mecz z zajmującym miejsce na najniższym stopniu podium Pionierem uda się lider z Jaworza. Czarni nie przegrali jeszcze w lidze meczu, zanotowali tylko jeden remis. – Pionier od lat prezentuje się solidnie, zagra u siebie, ale stawiam na zwycięstwo gości. Czarni pokazali podczas tej rundy, że są mocną drużyną. W Jaworzu chcą awansu, zbudowali silny kadrowo zespół. Na pewno lider gdzieś w tym sezonie straci punkty, każdemu może się zdarzyć słabszy mecz. Pojawia się pytanie, czy jakiś zespół na ewentualnym potknięciu skorzysta? Lider ma dużą przewagę – główkuje nasz rozmówca.

„Pudło” w zasięgu
Sokół Buczkowice jest wiceliderem, KS Bestwinka zajmuje pozycję tuż za podium. Wymienione drużyny w sobotę zagrają odpowiednio w Rybarzowicach i Wapienicy. – Bestwinka ma mocny i stabilny skład, zawodnicy od kilku lat grają ze sobą. Jest bardzo groźna u siebie, ale stać ją na zwycięstwo w Wapienicy. Natomiast Sokół to największe zaskoczenie. W Rybarzowicach każdy wynik jest możliwy. Bardzo łatwo na tym nietypowym boisku o stratę bramki, a pierwszy gol ma duże znaczenie. Gospodarze po objęciu prowadzenia nabierają pewności siebie. Trzeba wiedzieć, jak z Iskrą na jej terenie rywalizować. Graliśmy w Rybarzowicach we wrześniu, pierwszy raz widziałem wtedy to boisko. Przegraliśmy, ale jestem przekonany, że więcej tam nie przegram – stwierdza opiekun zespołu z Kaniowa.

źródło: sportowebeskidy.pl

11. kolejka bielskiej A-klasy

(3) Pionier Pisarzowice - GKS Czarni Jaworze (1)

sobota, 22 października 2016 r.

Ostatnie spotkania pomiędzy zespołami:
2015/16 (w) Pionier Pisarzowice - GKS Czarni Jaworze 0:1
2015/16 (j) GKS Czarni Jaworze - Pionier Pisarzowice 5:1
2013/14 (w) GKS Czarni Jaworze - Pionier Pisarzowice 6:2
2013/14 (j) Pionier Pisarzowice - GKS Czarni Jaworze 0:1
2012/13 (w) Pionier Pisarzowice - GKS Czarni Jaworze 5:1

Forma zespołów:
Pionier Pisarzowice:
15.10.2016 r. (wyjazd) KS Międzyrzecze 1:1
08.10.2016 r. (dom) KS Bestwinka 3:0
01.10.2016 r. (wyjazd) Sokół Buczkowice 0:4
24.09.2016 r. (dom) KS Bystra 5:3