Młodzież wznawia rozgrywki

Już w najbliższy weekend swoje rozgrywki wznawiają nasi najmłodsi wychowankowie. Zarówno nasi juniorzy, jak i trampkarze prowadzeni przez Bogusława Lorensa zaprezentują się w zupełnie nowych składach. Warto zaznaczyć, że kolejny sezon to dalsza reorganizacja rozgrywek na szczeblu rozgrywek młodzieżowych.

Zacznijmy od juniorów, w których wiodącymi postaciami powinni być zawodnicy urodzeni w roku 1997, czyli w najstarszym roczniku. Przyjdzie im się mierzyć w III Lidze Okręgowej A1, gdzie w grupie 1 będą mierzyć się z rywalami doskonale znanymi z minionego sezonu, w tym z najlepszymi drużynami poprzednich rozgrywek LKS-em Bestwina oraz LKS-em Czaniec. Jedyną nową drużyną będzie ekipa Żaru Międzybrodzie Bialskie. Nasi juniorzy przystąpią do zmagań bez dwóch liderów z lat poprzednich, którzy skończyli wiek juniora czyli bramkarza Mateusza Długosza oraz napastnika Jakuba Wróbla, który okazał się najlepszym strzelcem poprzedniego sezonu. Obydwóch tych zawodników godnie zastąpić będą się starali gracze z najmłodszego rocznika 2000, którzy co dopiero wyszli z trampkarzy. Wśród nich wyróżnić należy Bartosza Nikla, Mikołaja Gawora, Dawida Wiewiórę oraz Gabriela Kowalskiego. Drużynę zasili również Adrian Kubiczek oraz Kamil Koim. Premierowe spotkanie juniorzy rozegrają w sobotę tj. 29 sierpnia o godz. 12:00 na własnym boisku z Groniem Bujaków.

Kadra juniorów na sezon 2015/2016 w III Lidze Okręgowej A1:
Kocierz Jakub - bramkarz, Cerajewski Adrian, Dziubek Mateusz, Gawor Mikołaj, Góra Mateusz, Koim Kamil, Kowalski Gabriel, Kubiczek Adrian, Kubiczek Bogusław, Mleczko Konrad, Nikiel Bartosz, Nycz Jacek, Nycz Patryk, Szetyński Mariusz, Szetyński Robert, Tora Nikodem.

Zupełnie nowa i młoda drużyna powstała w trampkarzach, gdzie najstarszym rocznikiem będą zawodnicy urodzeni w 2001 roku. Tak naprawdę można ich policzyć na placach jednej ręki, a z tych wyróżniających się to jedynie Michałowie Góra oraz Strzeżoń. Nasi trampkarze po bardzo udanym minionym sezonie, w kolejnym mierzyć będą się w bardzo silnie obsadzonej IV Lidze Okręgowej C1. Rywale to prawdziwa śmietanka jeśli chodzi o szkolenie młodzieży w regionie. GLKS Wilkowice, LKS Bestwina, Zapora Porąbka, Orzeł Kozy oraz Beskid Godziszka - z każdym z tych rywali nasi najmłodsi piłkarze będą chcieli podjąć walkę. Będzie to zadanie jednak bardzo trudne, gdyż w zespole jest aż dziewięciu zawodników z rocznika 2004, którzy na dużym boisku będą zbierać dopiero szlify. Sezon trampkarze rozpoczną od wyjazdowego spotkania z Zaporą Porąbka w niedzielę tj. 30 sierpnia o godz. 10:00.

Kadra trampkarzy na sezon 2015/2016 w IV Lidze Okręgowej C1:
Dziubek Wiktor - bramkarz, Babiarczyk Bartosz, Baron Jakub, Dudek Przemysław, Gacek Piotr, Góra Michał, Jasiński Jakub, Jekiełek Gracjan, Kasiarz Paweł, Kostka Kamil, Mas Dominik, Olma Piotr, Stec Jakub, Strzeżoń Michał, Surwiłło Paweł, Tora Szymon, Waliczek Kacper, Zacny Krystian.

My już teraz pragniemy serdecznie zachęcić wszystkich sympatyków klubu, ale przede wszystkim rodziców do gorącego wspierania swoich synów w czasie spotkań.