Najlepsi strzelcy

Imponowali skutecznością zawodnicy w rundzie jesiennej sezonu 2018/2019 w rozgrywkach bielskiej A-klasy, a wyścig o koronę króla strzelców stoi na bardzo wysokim poziomie. Na zdecydowanym prowadzeniu w tym zestawieniu znajduje się Piotr Strączek z GLKS-u Wilkowice, który wyprzedza Łukasza Miszczaka z Rotuza Bronów oraz Grzegorza Sztorca i Mateusza Wajdzika z MRKS-u II Czechowice-Dziedzice.

Łącznie w 78 spotkaniach rundy jesiennej sezonu 2018/2019 w rozgrywkach bielskiej A-klasy padło 414 bramek, co daje wysoką średnią ponad pięciu bramek na mecz, a do siatki trafiało 138 zawodników. Piotr Strączek, czyli młody 18-letni napastnik wicelidera rozgrywek GLKS-u Wilkowice jesienią nie miał sobie równych i na półmetku zmagań zdecydowanie przewodzi w zestawieniu na najlepszego strzelca mając na koncie aż 23 bramki w 12 rozegranych spotkaniach. Wyprzedza on o sześć trafień Łukasza Miszczaka, czyli snajpera tegorocznego beniaminka Rotuza Bronów, który uzyskał 17 bramek w 12 meczach w których wystąpił. Podium uzupełnia duet bramkostrzelnych zawodników lidera zmagań MRKS-u II Czechowice-Dziedzice - Grzegorz Sztorc oraz Mateusz Wajdzik, którzy "ukłuli" 12 bramek - ten pierwszy w 12 rozegranych pojedynkach, a drugi w zaledwie 4 rozegranych konfrontacjach z rywalami. Nie była to najlepsza jesień dla naszych seniorów również pod względem skuteczności zawodników, a najlepszymi strzelcami Pioniera w tej chwili jest tercet zawodników, którzy zajmują w zestawieniu 24. miejsce z 4 bramkami: Jarosław Konior - w 9 rozegranych spotkaniach, Łukasz Nycz - w 11 rozegranych meczach oraz Robert Nycz - w 12 rozegranych pojedynkach.

Najlepsi strzelcy po rundzie jesiennej sezonu 2018/2019 w rozgrywkach bielskiej A-klasy:
1. Piotr Strączek (GLKS Wilkowice) - 23
2. Łukasz Miszczak (Rotuz Bronów) - 17
3. Grzegorz Sztorc (MRKS II Czechowice-Dziedzice) oraz Mateusz Wajdzik (MRKS II Czechowice-Dziedzice) - 12

____________

24. Jarosław Konior (Pionier Pisarzowice), Łukasz Nycz (Pionier Pisarzowice) oraz Robert Nycz (Pionier Pisarzowice) - 4