Najlepsi w roku 2015

Portal Beskidzka Piłka opublikował zestawienie statystyczne wszystkich drużyn biorących udział w rozgrywkach bielskiej A-klasy w roku 2015.

Przez cały rok w rozgrywkach bielskiej A-klasy rywalizowało 17 drużyn, wśród nich Pionier. W klasyfikacji rocznej nasi seniorzy zajęli dobre 5. miejsce, więc jak najbardziej satysfakcjonujące. W 26 rozegranych meczach zgromadzili oni bowiem 43 punkty a złożyło się na to 12 zwycięstw i po 7 remisów oraz porażek. Bilans bramkowy wyniósł 55:52. Najlepiej w mijającym juz pomału roku prezentowali się piłkarze Zapory Wapienica oraz GLKS Wilkowice, którzy zdobyli po 50 punktów. Lepszym bilansem meczy bezpośrednich pochwalić mogą się Ci pierwsi i to ekipa Zapory okazała się najlepsza w całym zestawieniu. Podium uzupełnił zespół Przełomu Kaniów, który do wspomnianej dwójki stracił 3 punkty. A najsłabszą drużyną roku w bielskiej A-klasie okazał się występujący już w B-klasie Orzeł Kozy, który zgromadził naswoim koncie tylko 11 "oczek".

Klasyfikacja roczna bielskiej A-klasy w roku 2015:

* gwiazdą oznaczone zostały drużyny biorące udział w obecnym sezonie

żródło: beskidzkapilka.pl