Od Okręgówki po B-klasę

Piłkarze Pioniera Pisarzowice na koniec a-klasowych rozgrywek celują w miejsce na podium. W zbudowaniu odpowiedniej formy mają pomóc zaplanowane przez trenera sparingi.

Drużyna z Pisarzowic przed jesienną rundą miała aspiracje na miejsce w topowej "3" rozgrywek bielskiej A-klasy. Podopieczni Zbigniewa Wydry zdołali jednak zająć na półmetku rywalizacji 5. miejsce, z czego sam trener nie był do końca zadowolony. Pozycja wyjściowa do walki o ligowe podium jest jednak bardzo dobra, a strata do drugiej drużyny wynosi tylko 3 punkty. W dobrym przygotowaniu do meczów wiosennych mają pomóc zaplanowane przez szkoleniowca sparingi.

Co prawda "rozgrzewkę" przed wiosną Pionier zaczyna wedle obecnego planu 19 lutego meczem z Halniakiem Targanice z wadowickiej A-klasy, ale trener chciałby, aby jego podopieczni rozegrali jeszcze jakieś spotkanie tydzień wcześniej. Kolejnym ich rywalem będzie 25 lutego drużyna z Wilkowic z bielskiej "okręgówki". Następnie 4 marca ekipa z Pisarzowic zagra z Huraganem Inwałd z A-klasy wadowickiej, a 11 marca z Sokołem Hecznarowice z bielskiej B-klasy. Tydzień później, 18 marca, przeciwnikiem Pioniera będzie Strumień Polanka Wielka z oświęcimskiej A-klasy, a ostatnim sparingiem będzie spotkanie 25 marca z Groniem Bujaków z bielskiej B-klasy.

Plan sparingów Pioniera Pisarzowice:
19 lutego - Halniak Targanice
25 lutego - GLKS Wilkowice