"Okręgówka" podzielona, na początek z Bestwiną

Znamy już podział na podgrupy rozgrywek ZINA Klasy Okręgowej Grupy 5 w sezonie 2020/2021, a także oficjalny terminarz na rundę jesienną. Nasi seniorzy znaleźli się w dziesięciozespołowej podgrupie ustalonej pod względem terytorialnym, a pierwszy ligowy pojedynek rozegrają 25 lipca na wyjeździe z LKS-em Bestwina, natomiast jesienną rywalizację zakończą 14 listopada wyjazdowym spotkaniem z GTS-em Bojszowy.

Rozgrywki ZINA Klasy Okręgowej Grupy 5 w sezonie 2020/2021 będą miały nietypowy przebieg, gdyż drużyny zostały podzielony na dwie podgrupy względem klucza terytorialnego wskazanego przez prezesów bielskiego i tyskiego podokręgu, kolejno Marka Kubicę oraz Piotra Swobodę. Nasi seniorzy trafili ostatecznie do podgrupy z dziewięcioma innymi zespołami, a ich rywalami będą: GTS Bojszowy, KS Bestwinka, LKS Bestwina, MKS Lędziny, Ogrodnik Cielmice, Pasjonat Dankowice, Piast Bieruń Nowy, Przełom Kaniów oraz Sokół Wola. Zgodnie z regulaminem rozgrywek, które w zbliżającym się sezonie prowadzić będzie Podokręg Tychy, runda jesienna zostanie rozegrana systemem mecz i rewanż, a po jej zakończeniu po cztery najlepsze ekipy z każdej z podgrup utworzą grupę mistrzowską, natomiast pozostałe drużyny będą rywalizować w grupie spadkowej i w takiej formule będą rywalizować w rundzie wiosennej. O ile w grupie mistrzowskiej dorobek punktowy zespołowym zostanie całkowicie "wyzerowany", o tyle w grupie spadkowej ekipy będą miały zaliczone zdobycze punktowe z rywalami z którymi rywalizowały w pierwszej części sezonu, a rozegrają tylko spotkania z drużynami z którymi nie miały okazji grać jesienią. Promocję do wyższej ligi uzyska tradycyjnie tylko mistrz, z kolei spadek dotknie minimum cztery zespoły, choć liczba spadkowiczów może być powiększona w przypadku spadku jakiejś ekipy ze szczebla czwartoligowego.

Poznaliśmy również oficjalny terminarz na rundę jesienną sezonu 2020/2021 i trzeba przyznać, że na naszych kibiców już na starcie rozgrywek czeka nie lada gratka, wszak podopieczni Sebastiana Klimka walkę o ligowe punkty rozpoczną 25 lipca od wyjazdowego starcia z wicemistrzem z poprzedniej kampanii LKS-em Bestwina, a już tydzień później 1 sierpnia na własnym boisku czeka ich pierwszy pojedynek derbowy w zmaganiach ligowych w historii z Pasjonatem Dankowice. Rundę jesienną Pionier zakończy 14 listopada spotkaniem wyjazdowym z innym z beniaminków GTS-em Bojszowy, a ogółem w pierwszej części sezonu rozegra aż 18 meczów, a najbardziej wymagającymi pod tym względem miesiącami będą sierpniem oraz wrzesień, kiedy zostanie rozegrane po 5 serii gier.

1. kolejka rozgrywek ZINA Klasy Okręgowej Grupy 5 Podgrupy B w sezonie 2020/2021:
25.07.2020 r. (sobota), godz. 17:00:
Sokół Wola - MKS Lędziny
Ogrodnik Cielmice - Przełom Kaniów
LKS Bestwina - PIONIER PISARZOWICE
Pasjonat Dankowice - Piast Bieruń Nowy
GTS Bojszowy - KS Bestwinka

Ze szczegółami terminarza na całą rundę jesienną rozgrywek ZINA Klasy Okręgowej Grupy 5 Podgrupy B w sezonie 2020/2021 mogą się Państwo zapoznać klikając TUTAJ

Zaznaczamy natomiast, że terminy oraz godziny spotkań w trakcie trwania rundy jesiennej mogą ulegać zmianom.