Paweł Łoś nowym trenerem seniorów

Rozstrzygnęła się kwesta wolnego wakatu na stanowisku szkoleniowca naszych seniorów. Nowym opiekunem pierwszej drużyny Pioniera został mianowany jeden z najzdolniejszych trenerów młodego pokolenia w naszym regionie - Paweł Łoś.

Paweł Łoś ma bardzo ciekawą karierę zawodniczą. Urodzony 28 maja 1989 roku w Bielsku-Białej były obrońca jest wychowankiem Orła Kozy, z którego jeszcze jako młody chłopak przeniósł się do Pasjonata Dankowice awansując z zespołem tamtejszych juniorów młodszych do ówczesnej Śląskiej Ligi Juniorów. Właśnie w barwach dankowickiego klubu zadebiutował jako nastolatek w piłce seniorskiej na poziomie 4. Ligi rozgrywając tam dwa sezony, następnie przeniósł się do piątoligowych rezerw Podbeskidzia Bielsko-Biała z którym zdobył mistrzostwo "Okręgówki". Po czterech sezonach spędzonych na boiskach czwartoligowych w barwach bielskiego klubu przeniósł się do występującego na trzecioligowym poziomie rozgrywkowym LKS-u Czaniec, rozgrywając w tym klubie na tym szczeblu 102 mecze oraz świętując z nim dwukrotne zdobycie Pucharu Polski w bielskim podokręgu. Ostatnim jego przystankiem w piłkarskiej karierze był czwartoligowy Drzewiarz Jasienica, w którym spędził wiosnę 2016 roku.

I to właśnie tam nowy szkoleniowiec naszych seniorów postanowił zakończyć swoją przygodę z piłką jako zawodnik i poświęcić się w 100% "trenerce". Posiada licencję UEFA A i odbył kilka naprawdę interesujących staży m. in. w niemieckim Bayerze Leverkusen, hiszpańskim Athleticu Bilbao, czy austriackim Red Bull Salzburg, a w ostatnim czasie w pierwszoligowym Rakowie Częstochowa. Bez wątpienia jest to jeden z najzdolniejszych trenerów młodego pokolenia w naszym regionie, który na tej płaszczyźnie wciąż się rozwija. Jego dotychczasowa kariera trenerska sprowadza się do Podbeskidzia Bielsko-Biała, gdzie pierwsze prowadził zespół juniorów młodszych, a następnie w sezonie 2016/2017 został trenerem juniorów starszych z którymi zdobył historyczne dla tego klubu mistrzostwo I Ligi Wojewódzkiej i awansował do Centralnej Ligi Juniorów, w której w sezonie 2017/2018 ze swoimi podopiecznymi zajął świetne 8. miejsce wyprzedzając m. in. Lechię Gdańsk, czy Piasta Gliwice.

Witamy zatem nowo wybranego opiekuna naszych seniorów na pokładzie i życzymy owocnej współpracy z zawodnikami oraz oczywiście satysfakcjonujących wyników osiąganych z drużyną. Zaznaczmy, że w miniony czwartek szkoleniowiec po raz pierwszy spotkał się z zespołem i miał okazję podpatrywać ich podczas gierki wewnętrznej. W kolejny czwartek natomiast nasi seniorzy odbędą ostatnią jednostkę treningową w tym roku i poznają plan przygotowań przed rundą wiosenną, a po przerwie świąteczno-noworocznej spotkają się na pierwszych zajęciach w połowie stycznia.