Pierwszy test przed seniorami

Zaledwie dwa dni po wznowieniu treningów i inauguracji letnich przygotowań przed nowym sezonem naszych seniorów czeka pierwszy mecz kontrolny. Rywal dość wymagający, gdyż podopieczni Zbigniewa Wydry zmierzą się na boisku w Pisarzowicach o godzinie 16:00 z przedstawicielem Ligi Okręgowej - Metalem Skałką Żabnica.

W szeregach naszych rywali tego lata doszło do kilku istotnych zmian, w tym do tej najważniejszej czyli zmiany szkoleniowca. Miejsce Adama Śliwy zajął Szymon Stawowy, który postara się kontynuować dobrą pracę którą wykonywał z zespołem jego poprzednik. Miniony sezon w Lidze Okręgowej był jak najbardziej udany, gdyż ekipa ta zajęła na finiszu bardzo dobre 6. miejsce. To co jednak rzucało się w oczy najbardziej, to bardzo duża liczba straconych goli - aż 75 i warto zaznaczyć że tylko LKS Leśna i najgorszy w stawce Maksymilian Cisiec tracili więcej goli. Zapewne po części to było argumentem by z drużyną z żywiecczyzny pożegnali się bramkarz Andrzej Nowakowski oraz środkowi obrońcy Fabian Śliwa i Maciej Węgrodzki. Pozytywną wiadomością dla kibiców z Żabnicy jest natomiast fakt, że w zespole tym pozostaną dwie czołowe postacie i chyba dwaj najbardziej doświadczeni zawodnicy, czyli Adrian Szwarc oraz Dominik Natanek.

Nasi seniorzy są już po pierwszych zajęciach tego lata, a trenowali w liczbie trzynastu zawodników. Z różnych przyczyn zabrakło jednak kilku graczy, którzy treningi wznowią w najbliższych dniach. Jak już wspominaliśmy na łamach naszej strony żaden z podopiecznych Zbigniewa Wydry nie deklarował chęci odejścia. Możliwe są natomiast wzmocnienia, w czwartek z drużyną trenował powracający z wypożyczenia do Drzewiarza Jasienica Mateusz Góra a na transfer definitywny zdecydowano się w przypadku Marcina Pawia, który wiosną był wypożyczony z Pasjonata Dankowice. Nie zabrakło oczywiście kilku naszych juniorów na których szkoleniowiec w nadchodzącym sezonie będzie mocno liczył, mimo znanych nam zmian regulaminowych.

Mecz sparingowy
sobota, 22 lipca 2017 r., godz. 16:00