Pisarzowice na trasie Tour de Pologne!

Troszkę odrywając się od piłkarskiej rzeczywistości ale pozostając w świecie sportu, mamy świetną wiadomość dla miłośników kolarstwa w naszej miejscowości oraz całym regionie. Jeden z etapów 74. Tour de Pologne już oficjalnie będzie przebiegał przez stolicę Podbeskidzia, a także nasze Pisarzowice.

W poniedziałek 15 maja na pruszkowskim torze kolarskim Czesław Lang oficjalnie już zaprezentował tegoroczną trasę 74. Tour de Pologne. Po wielu latach przerwy kolarze ponownie zawitają w Beskidy, dokładnie chodzi o trzeci etap wyścigu prowadzący z Jaworzna do Szczyrku, który odbędzie się 31 lipca. - Peleton nadjedzie od strony Pisarzowic. Kolarze przejadą ulicami Wyzwolenia i Czerwoną w kierunku ulicy Warszawskiej i 3 Maja. Na wysokości placu Bolesława Chrobrego będzie zlokalizowana lotna premia. Peleton przejedzie przez całe miasto w kierunku Szczyrku - wyjaśnia Tomasz Ficoń, rzecznik Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej.

Kolarze wjechać mają na teren powiatu bielskiego w Zasolu Bielańskim, drogą prowadzącą od Oświęcimia. Następnie przejadą przez Wilamowice i Pisarzowice, po czym wjadą do Bielska-Białej a następnie będą mijać kolejne miejscowości w regionie: Wilkowice i Buczkowice i udadzą się w kierunku Szczyrku gdzie zlokalizowana będzie meta etapu.

W ostatnich dniach w Starostwie Powiatowym odbyło się nawet robocze spotkanie służb zabezpieczających wspomniany wyścig. Prowadził je Starosta Bielski Andrzej Płonka, a uczestniczyli w nim m.in. z-ca Komendanta Miejskiego Policji Krzysztof Gałuszka, z-ca Komendanta Państwowej Straży Pożarnej Krzysztof Grygier, prezes powiatowej OSP Stanisław Nycz, przedstawiciele gmin przez które przebiegać będzie 74. edycja Tur de Pologne, przedstawiciele Zarządu Dróg Powiatowych oraz Czesław Pszczółka Specjalista ds. Sportu w tutejszym Starostwie. Omawiano logistyczne aspekty tego niezwykle trudnego, dużego i ważnego sportowego przedsięwzięcia, powołano także koordynatorów poszczególnych odcinków.

To doskonała informacja dla miłośników dwóch kółek w naszym regionie a także w samych Pisarzowicach, w których nie brakuje pasjonatów dwóch kółek. Można by powiedzieć, że to również ukłon w kierunku jednego z najlepszych polskich kolarzy ostatnich lat Przemysława Niemca, który przecież jest rodowitym pisarzowianinem.

Trzeci etap 74. Tour de Pologne:

Animacja trzeciego etapu 74. Tour de Pologne: