Podium do obstawienia

Kwestia awansu w bielskiej A-klasie wydaje się już rozstrzygnięta. Emocjonująco zapowiada się za to walka u resztę miejsc na podium, na które realne szanse ma pięć zespołów.

Aktualny układ tabeli bielskiej a-klasy można podzielić na mniejsze grupki. Jedną z nich tworzą ekipy, które wiosną stoczą między sobą walkę o uzupełnienie podium i miejsca za prawie pewnymi awansu Czarnymi. Rywalizacja ta zapowiada się o tyle ciekawie, że drugi KS Bestwinka i szóstą Zaporę Wapienica dzieli tylko trzy punktowa różnica. Miedzy tymi drużynami znajdują się jeszcze Sokół Buczkowice, Zapora Porąbka i Pionier Pisarzowice. W przeciwieństwie do lidera wymienione ekipy specjalnie się nie "zbroiły" skupiając się na pracy w stałym składzie.

Patrząc na wyniki rozegranych sparingów najrówniej prezentuje się drużyna z Wapienicy. Podopieczni Jakuba Budzicha w 5 rozegranych testach nie znalazła bowiem pogromcy potwierdzając tym samym aspiracje do podium. Ekipy z Porąbki i Buczkowic swoją formę sprawdziły tylko w czterech meczach. Lepiej wypadli w nich zawodnicy Jacka Wiercigrocha trzykrotnie pokonując rywali i raz przegrywając. Dokładnie odwrotny stosunek jeżeli chodzi o wyniki mają na swoim koncie młodzi gracze Macieja Gilka. Po siedem test-meczów rozegrali natomiast piłkarze z Pisarzowic i Bestwinki. Tyle tylko, że Pionier Zbigniewa Wydry czterokrotnie zwyciężał, dwa razy remisował i poniósł jedną porażkę, a KS Tomasza Żużałka zdołał odnieść zaledwie dwa zwycięstwa.

Sparingi KS Bestwinka: GLKS Wilkowice 0:3, Solavia Grojec 4:1, Pasjonat Dankowice 1:3, Przeciszovia Przeciszów 3:1, LKS Jawiszowice 1:7, LKS Frydek 2:3, Orzeł Łękawica 1:2

Sparingi Sokoła Buczkowice: LKS Pewel Ślemieńska 5:2, Rotuz Bronów 7:4, LKS Ligota 2:0, Magórka Czernichów 0:6

Sparingi Zapory Porąbka: Skawa Wadowice 3:1, Halniak Targanice 3:6, Strumień Polanka Wielka 1:3, Sokół Hecznarowice 2:3

Sparingi Pioniera Pisarzowice: Metal Skałka Żabnica 0:1, Sokół Zabrzeg 9:3, MRKS Czechowice-Dziedzice II 5:1, Halniak Targanice 3:2, GLKS Wilkowice 3:12, Huragan Inwałd 3:1, Sokół Hecznarowice 2:2, Strumień Polanka Wielka 7:7