Podsumowanie Juniorów - jesień 2016/2017

Po zeszłorocznym spadku nasi juniorzy w tym sezonie uchodzili za jednego z faworytów rozgrywek IV Ligi Okręgowej. Zespół prowadzony przez Bogusława Lorensa po półmetku zmagań wciąż zalicza się do tego grona, a wiosną może zaatakować zza pleców przewodzących w lidze drużyn.

Choć nasi juniorzy dysponują jedną z młodszych drużyn w stawce, to przed sezonem byli stawiani w roli jednych z faworytów do końcowego zwycięstwa obok dwóch innych spadkowiczów Gronia Bujaków oraz Wilamowiczanki Wilamowice. W kadrze znalazło się zaledwie trzech zawodników z najstarszego rocznika 1998. Zdecydowaną jej większość stanowią gracze z rocznika 2000, nie trudno więc było przypuszczać że o szybki powrót do ligi wyżej będzie niezwykle trudno. Pionier jesień rozpoczął od skromnego pokonania Iskry Rybarzowice 2:1 oraz remisu z KS Bystrą - późniejszym liderem - 2:2 na ich boiskach. Kluczowe dla układu tabeli miały być jednak dwa kolejne starcia. Wpierw z Groniem Bujaków nasi juniorzy mimo dobrej gry i prowadzenia przegrali 1:2, następnie wywieźli remis z Wilamowic remisując 1:1. Rundę podopieczni Bogusława Lorensa kończyli z kompletami punktów w trzech kolejnych spotkaniach oraz jednym remisem, a na zakończenie efektownie zwyciężyli KS Międzyrzecze aż 12:0. Niesmak jednak pozostał, gdyż w konfrontacjach z najlepszymi nasi juniorzy rozpoczynali mecze z wysokiego C, potem jednak wkradało się w ich szeregi rozluźnienie co skrzętnie wykorzystywali rywale. Widać było jednak że Ci są jak najbardziej w ich zasięgu, więc wiosną może wydarzyć się wszystko a strata siedmiu punktów do lidera to nie tak wiele. Pionier zakończył rundę jesienną tuż za podium na 4. miejscu uzyskując 18 punktów. Odniósł pięć zwycięstw, trzy remisy oraz jedną porażkę a bilans bramkowy wyniósł 32-9. Najlepszym strzelcem drużyny na półmetku jest Gabriel Kowalski autor siedmiu goli. Liderem rozgrywek ekipa KS Bystra, która o punkt wyprzedza Groń Bujaków. Podium uzupełnia zespół Wilamowiczanki Wilamowice. Outsiderem zmagań jest z kolei Słowian Łodygowice.

Tabela po rundzie jesiennej IV Ligi Okręgowej Juniorów:

Najwięcej spotkań:
9 - Adrian Kubiczek, Gabriel Kowalski, Jakub Kocierz, Kamil Koim, Michał Strzeżoń

Najwięcej minut:
810 - Jakub Kocierz