Podsumowanie juniorów - runda jesienna 2018/2019

Naprawdę udaną jesień mają za sobą nasi juniorzy, którzy po rundzie jesiennej sezonu 2018/2019 w rozgrywkach III Ligi Okręgowej zajmują 2. miejsce. Zespół prowadzony przez Marcina Pawia mimo licznych ubytków w składzie, a co za tym idzie osłabień, prezentował równy i solidny poziom i na wiosnę powinien stoczyć zaciętą walkę o mistrzostwo.

Z dużymi apetytami do zmagań w sezonie 2018/2019 w rozgrywkach III Ligi Okręgowej przystępowali nasi juniorzy, czyli zawodnicy z rocznika 2000 i młodszych, którzy po zajęciu miejsca na pudle w minionej kampanii, tym razem chcieli być wiodącą drużyną w ligowych zmaganiach. Nie mogło to dziwić, wszak w zespole panowała świetna atmosfera i frekwencja na treningach była więcej niż zadowalająca, a szkoleniowiec Marcin Paw w spokoju mógł przygotować swoich podopiecznych do walki już w meczach o stawkę. Z drużyny nikt ze względu na koniec wieku juniora nie ubył, a zasiliło ją kilku naprawdę ciekawych zawodników przychodzących z trampkarzy m. in. dwukrotny król strzelców rozgrywek w tej kategorii wiekowej Szymon Faruga, czy równie uzdolniony Jakub Buchtyar, ale również czyniący wciąż duże postępy Bartłomiej Szłapa, Mateusz Bartnicki oraz Miłosz Dymon. Nasi juniorzy początek zmagań w rundzie jesiennej mieli wręcz imponujący, gdyż odnieśli w pierwszych czterech spotkaniach komplet zwycięstw, a mierzyli się na tak trudnych terenach, jak te w Wilkowicach gdzie wygrali 5:1 oraz Wilamowicach zwyciężając 2:1. Ich dobrą passę zastopował dopiero główny faworyt rozgrywek, a przy okazji lider tabeli Trójka Czechowice-Dziedzice z którym przegrali 1:4. Warto jednak zwrócić uwagę, że już wówczas rozpoczęły się problemy kadrowe zespołu, a we wspomnianym spotkaniu trener Marcin Paw nie mógł skorzystać z kilku swoich kluczowych zawodników. Mimo tego jego podopieczni stanęli na wysokości zadania i wrócili na zwycięską ścieżkę odnosząc trzy kolejne zwycięstwa, w ten sposób awansując na pozycję tuż za plecami czechowickich juniorów i mocno odskakując od reszty stawki. Pozycję tą mogli jeszcze bardziej ugruntować w ostatnim jesiennym pojedynku, ale mimo prowadzenia w Bestwince już 2:0 ostatecznie zremisowali z tym rywalem 2:2, kończąc mimo wszystko i tak udaną rundę jesienną na 2. miejscu w ligowej tabeli. Liderem rozgrywek bez straty choćby jednego punktu jest Trójka Czechowice-Dziedzice, a podium poza oczywiście naszymi juniorami uzupełnia również zespół GLKS-u Wilkowice. Tabelę zamyka pozostający z kolei bez choćby jednopunktowej zdobyczy na swoim koncie LKS Mazańcowice, a poważnie zagrożona spadkiem jest również Wilamowiczanka Wilamowice, wyprzedzająca outsidera zmagań o cztery punkty, mająca jednak do rozegrania jedno zaległe spotkanie. To była naprawdę udana runda jesienna w wykonaniu naszych juniorów, a patrząc przez pryzmat tego, że do pierwszej drużyny oddelegowani zostali Bartosz Nikiel oraz Michał Strzeżoń, a z czasem zespół trapić zaczęły kontuzje, to wynik jest naprawdę znakomity. Zawodnicy z tak zwanego drugiego planu wykonali świetną pracę na treningach, co zaowocowało z kolei dobrą formą, a zdecydowanie najjaśniejszą postacią w zespole był jej najlepszy strzelec Mikołaj Gawor z 7 trafieniami, choć dodać trzeba że dobrą formę strzelecką pokazali również najmłodsi w kadrze Szymon Faruga oraz Jakub Buchtyar - autorzy kolejno 6 i 5 bramek. Wracając jeszcze do wątku kontuzji, to jesienią bardzo poważnego urazu doznał wspomniany Szymon Faruga i korzystając z okazji życzymy Szymonowi wielkiej wytrwałości oraz cierpliwości przy rehabilitacji i życzymy dużo zdrowia, wierząc że szybko ponownie znajdzie się w składzie na ligowe pojedynki naszych juniorów.

Tabela po rundzie jesiennej sezonu 2018/2019 w rozgrywkach III Ligi Okręgowej:

Tabela spotkań domowych:

Tabela spotkań wyjazdowych: