Podsumowanie seniorów - runda jesienna 2018/2019

Mocno przeciętna była jesień w wykonaniu naszych seniorów, którzy zajmują po rundzie jesiennej sezonu 2018/2019 w rozgrywkach bielskiej A-klasy 5. miejsce. Zespół prowadzony przez byłego już szkoleniowca Pioniera Zbigniewa Wydrę zaprezentował dwie różne twarze i choć różnice punktowe w czołówce nie są duże, to wiosną czeka go ciężka walka o poprawę lokaty.

Nie mogło dziwić to, że nasi seniorzy przed startem sezonu 2018/2019 w rozgrywkach bielskiej A-klasy stawiani byli jako główni kandydaci do mistrzowskiego tytułu - wszak w minionej kampanii rzutem na taśmę przegrali oni walkę o awans do "Okręgówki". Przed nowym sezonem przewietrzona dość mocno została szatnia, a na odejście z Pisarzowic zdecydowali się Damian Marek do Wilamowiczanki Wilamowice, Michał Gacek do LKS-u Bestwina, natomiast Adrian Góra, Kamil Czarnecki i Łukasz Walaszczyk nie wznowili treningów. Zespół natomiast wzmocnili Damian Przybyła z Soły Oświęcim, Patryk Walczyk z młodzieżowej drużyny Podbeskidzia Bielsko-Biała oraz już na stałe z drużyny juniorów Bartosz Nikiel i Michał Strzeżoń (w trakcie trwania rundy jesiennej do drużyny dołączyli również Artur Michalski z KS Bestwinki oraz Hassib Jedidi z Błyskawicy Kończyce Wielkie). Mocno powiało optymizmem przed pierwszy spotkaniem o ligowe punkty - Pionier bowiem pokonał w rundzie wstępnej Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Bielsko-Biała swojego niedawnego rywala z a-klasowych boisk, a już beniaminka "Okręgówki" KS Bestwinkę 1:0 i to po całkiem niezłej grze. I początek walki o ligowe punkty faktycznie pokazał, że podopieczni Zbigniewa Wydry będą mocni w stawce i głównym faworytem rozgrywek. Zanotowali oni w pierwszych czterech potyczkach komplet punktów i dopiero spadkowicz z "Okręgówki" GLKS Wilkowice znalazł na nich sposób pokonując aż 2:6. Przed tym starciem jednak nasi seniorzy rozegrali znakomite spotkanie, które okazało się być sparingiem, gdyż choć zremisowali z Rekordem II Bielsko-Biała 1:1, to wynik ten został anulowany ze względu na dokooptowanie "Rezerwistów" do wyższej ligi. Rozchwiany nie co emocjonalnie Pionier po tym starciu w środku tygodnia w 1. rundzie pucharowej przygody mierzył się z czwartoligowym MRKS-em Czechowice-Dziedzice i przegrał ten pojedynek 0:4, jednak szczególnie w pierwszej połowie prezentując się korzystnie. Od tego spotkania rozpoczął się dość nieoczekiwany zjazd formy naszych seniorów. Co prawda w bardzo ważnym spotkaniu na szczycie tabeli pokonali oni rezerwy MRKS-u Czechowice-Dziedzice 3:2, ale potem notowali serię wpadek i tak znaną wszystkim grę w kratkę. Ostatecznie w sześciu ostatnich spotkaniach jesiennych zanotowali zaledwie dwa zwycięstwa i aż cztery porażki, które spowodowały, że rundę jesienną Pionier zakończył na 5. miejscu w ligowej tabeli. Liderem rozgrywek jest druga drużyna MRKS-u Czechowice-Dziedzice, a podium uzupełniają zespoły GLKS-u Wilkowice oraz Sokoła Hecznarowice. Tabelę zamykają Beskid Godziszka oraz KS Bystra, które zgromadziły taką samą ilość punktów, ale niewiele lepszy bilans bramkowy na ten moment mają Ci drudzy, dzięki czemu wyprzedzają swoich rywali w walce o utrzymanie. Szczerze można powiedzieć, że więcej oczekiwali zarówno zawodnicy, jak i kibice po występach Pioniera w rundzie jesiennej. Co prawda różnice na półmetku zmagań w czołówce nie są zbyt duże, to jednak naszych seniorów czeka trudna walka o poprawę lokaty wiosną. Wiemy już, że walczyć o to będą z nowym szkoleniowcem, gdyż zarząd klubu razem z dotychczasowym opiekunem Pioniera Zbigniewem Wydrą za porozumieniem stron doszli do wniosku, że pora zakończyć współpracę, bądź co bądź w ostatnich latach bardzo owocną. Nowego trenera nasi seniorzy poznają zapewne do końca obecnego roku, a już w połowie stycznia rozpoczną wytężoną pracę pod jego okiem, by wiosną zaprezentować się ze znacznie lepszej strony w ligowej batalii i przede wszystkim poprawić swoją dotychczasową pozycję.

Tabela po rundzie jesiennej sezonu 2018/2019 w rozgrywkach bielskiej A-klasy:

Tabela spotkań domowych:

Tabela spotkań wyjazdowych: