Podsumowanie Trampkarzy - sezon jesienny 2016

Kolejne pół roku spędzą w rozgrywkach IV Ligi Okręgowej nasi trampkarze, którzy jesienią rzutem na taśmę zapewnili sobie utrzymanie. Prowadzona po raz pierwszy przez Łukasza Nycza drużyna należała do jednej z najmłodszych w stawce, dlatego można z nadzieją patrzeć na wiosenne zmagania.

Do dyspozycji trener Łukasz Nycz miał naprawdę młodą a do tego na nowo budowaną drużynę. W kadrze znalazło się miejsce dla zaledwie pięciu zawodników najstarszego rocznika 2002, natomiast od samego początku bardzo śmiało poczynać zaczęli sobie piłkarze z rocznika 2004. I to właśnie taka mieszanka miała dać dobry wynik jesienią. Początek był średnio udany, a zaczęło się od dwóch porażek z faworytami ligi GLKS-em Wilkowice 0:5 oraz LKS-em Czaniec 1:9. Pionier szybko się przełamał i odniósł dwa przekonujące zwycięstwa nad Spójnią Landek 6:1 oraz Sokołem Buczkowice 5:0. Wtedy niestety zespół się zaciął i przegrał kolejnych pięć potyczek, czym bardzo skomplikował sobie sytuację w walce o pozostanie na tym szczeblu rozgrywkowym. Decydująca okazała się batalia z KS Bestwinką w ostatniej kolejce, a niemal pewne było że przegrany pożegna się z ligą. Nasi trampkarze stanęli jednak na wysokości zadania i pewnie pokonali rywali 5:0. Utrzymanie stało się faktem, ale pozostaje lekki niedosyt gdyż wydaje się że potencjał w drużynie tkwi większy niż osiągnięty wynik. Z bardzo dobrej strony jesienią prezentowali się zawodnicy z rocznika 2004, który wiosną powinien jeszcze bardziej zaznaczyć swoją obecność. Pionier w końcowym rozrachunku zajął 4. miejsce z dziewięcioma punktami, na co złożyły się trzy zwycięstwa i siedem porażek. Stosunek bramek wyniósł 23-41. Najlepszy strzelcami w drużynie okazali się Jakub Gajda oraz Szymon Faruga, którzy po sześć razy umieszczali piłkę w siatce. Mistrzostwo padło łupem LKS-u Czaniec, który w tabeli wyprzedził GLKS Wilkowice dzięki lepszemu bezpośredniemu starciu. Z ligą żegnają się piłkarze z Bestwinki, natomiast awans z V Ligi Okręgowej uzyskał zespół LKS Mazańcowice.

Tabela końcowa sezonu jesiennego 2016 IV Ligi Okręgowej Trampkarzy:

Najwięcej spotkań:
10 - Gracjan Jekiełek, Jakub Gajda, Paweł Kasiarz, Piotr Olma