Podsumowanie trampkarzy - sezon jesienny 2018

Mimo zrealizowania podstawowego założenia na pewno na więcej liczyli jesienią nasi trampkarze, którzy sezon jesienny w rozgrywkach IV Ligi Okręgowej zakończyli na 5. miejscu. Zespół zawodników trenera Łukasza Nycza w kilku meczach pokazał się z fajnej strony, jednak wiosną by dalej grać na tym szczeblu, będą musieli wykazać się większym zaangażowaniem, tym bardziej że umiejętności im nie brakuje.

Kolejne zmagania sezonu jesiennego 2018 w rozgrywkach IV Ligi Okręgowej dla naszych trampkarzy, czyli zawodników z rocznika 2004 i młodszych, miał być jeszcze lepszy niż miniona kampania, ale już na starcie wiadomo było, że stawka będzie bardzo mocna, a w sześciozespołowej lidze na podopiecznych Łukasza Nycza czekały takie drużyny jak: GLKS Wilkowice, LKS Bestwina, LKS Czaniec, Orzeł Kozy oraz Pasjonat Dankowice. Nasi trampkarze rywalizację rozpoczęli najgorzej jak mogli, bo od trzech porażek, w tym w derbowej konfrontacji z Pasjonatem Dankowice 1:7. Przełamanie nastąpiło dopiero w pojedynku ze zdecydowanie najsłabszym już wówczas w stawce Orłem Kozy, który wygrali 5:0 i jak się okazuje przełamanie to zadziałało na nich bardzo korzystnie, gdyż w kolejnym spotkaniu znów zgarnęli komplet punktów pokonując LKS Bestwinę 2:1. Wtedy znów niestety nastąpił kryzys formy, gdyż podopieczni Łukasza Nycza zanotowali kolejne trzy spotkania bez jakiejkolwiek zdobyczy punktowej, choć zaprezentowali się całkiem poprawnie w konfrontacjach z absolutnym liderem zmagań Pasjonatem Dankowice oraz GLKS-em Wilkowice. Ponownie przełamanie tej serii nastąpiło w starciu z Orłem Kozy, który już pogodzony ze spadkiem został rozbity przez naszych młodych zawodników aż 16:0 i pewne było, że w kolejnym sezonie również wystąpią na tym szczeblu rozgrywkowym. Choć była szansa żeby jeszcze chociaż o jedną lokatę poprawić swoją pozycję, to mecz z LKS-em Bestwina rozwiał te nadzieje, a nasi trampkarze ulegli temu rywalowi 1:6 i ostatecznie zajęli w IV Lidze Okręgowej 5. miejsce w tabeli końcowej. Zasłużone mistrzostwo dla Pasjonata Dankowice, który wygrał wszystkie dziesięć spotkań i awansował do III Ligi Wojewódzkiej. Wicemistrzostwo z kolei powędrowało do LKS-u Czaniec, a podium uzupełniła ekipa LKS-u Bestwina. Na ostatnim miejscu bez choćby jednego punktu rywalizację zakończył Orzeł Kozy, który żegna się z tym szczeblem rozgrywkowym i spada do V Ligi Okręgowej. Mimo, że stawka w tych zmaganiach była bardzo wymagająca, to na pewno można było liczyć na ciut więcej, a drużyny z Wilkowic czy Bestwiny i co za tym idzie podium było w zasięgu naszych trampkarzy. Na pewno cieszy fakt, że chłopaki trenują w bardzo licznej grupie praktycznie na każdym treningu, a w meczach ligowych brakowało miejsca w protokole dla zawodników. Bez wątpienia mocnym punktem tego zespołu był bramkarz Paweł Surwiłło, który swoich kolegów ratował z niejednej opresji oraz najlepsi strzelcy Krystian Zacny oraz Piotr Gacek zdobywający po 9 bramek. Z dobrej strony pokazali się również najmłodsi w kadrze zawodnicy, a którzy wywalczyli sobie zasłużenie miejsce w pierwszym składzie, czyli Adam Derbin, Kacper Miękiński i Wojciech Stępniakowski a z czasem również Krzysztof Dziubek.

Tabela końcowa sezonu jesiennego 2018 w rozgrywkach IV Ligi Okręgowej:

Tabela spotkań domowych:

Tabela spotkań wyjazdowych:

Najwięcej spotkań:
10 - Krystian Carbol, Mateusz Rybarski, Paweł Surwiłło, Piotr Gacek oraz Szymon Stępień

Najwięcej minut:
800 - Paweł Surwiłło oraz Piotr Gacek