Podsumowanie zimowych przygotowań seniorów

Za nami trzymiesięczny zimowy okres przygotowawczy naszych seniorów, w którym nie zabrakło sporej dawki meczów kontrolnych oraz wytężonej pracy wykonanej przez podopiecznych Zbigniewa Wydry. Już w najbliższy weekend startuje bielska A-klasa, a zatem podsumujemy to wszystko co wydarzyło się tej zimy w obozie naszych seniorów.

Ciekawostki:
- aż dziewięć sparingów rozegrał tej zimy Pionier, z czego aż osiem na sztucznym boisku a tylko jedno na naturalnej murawie;
- cztery z nich padły łupem naszych seniorów, a najlepszymi strzelcami okazali się Marcin Muszyński, Marcin Paw oraz Robert Nycz;
- na stabilizację postawił Zbigniew Wydra w rundzie wiosennej, zespół wzmocniło tylko dwóch zawodników a nikt z kolei nie odszedł;
- wiosnę walkę o mistrzostwo i awans Pionier rozpocznie z wysokiej półki, gdyż od dwóch wyjazdowych potyczek w Kobiernicach i Bielsku-Białej.

pionier1994: Za nami zimowy okres przygotowawczy okraszony aż dziewięcioma sparingami. Nie zabrakło silnych rywali, jak MRKS Czechowice-Dziedzice, Pasjonat Dankowice czy Niwa Nowa Wieś. Jak ocenia trenera wspomniane przygotowania oraz rozegrane spotkania kontrolne przed rundą wiosenną?

Zbigniew Wydra: Jak zostało już wspomniane, kończymy okres przygotowawczy, w którym rozegraliśmy dziewięć gier kontrolnych z drużynami z wyższych, jak i niższych lig a także z tymi występującymi na tym samym szczeblu rozgrywkowym co my i moim zdaniem pokazały nam one nasze miejsce w "szeregu" oraz to na co musimy zwrócić jeszcze uwagę w poprawie organizacji i przebiegu naszej gry. Dobrze prezentowaliśmy się z rywalami b-klasowymi i a-klasowymi, gdzie wygraliśmy cztery spotkania a jedno zakończyło się remisem. Gorzej wiodło się nam z ekipami z Ligi Okręgowej, ale mam nadzieję że z tych porażek wyciągniemy wnioski, które pomogą nam w najbliższych spotkaniach wiosennych.

pionier1994: Postawił trener na stabilizację składu, a zimą dołączyło do niego tylko dwóch zawodników - Wojciech Sołtysik oraz obiecujący junior Michał Strzeżoń, który ma być wprowadzany do pierwszej drużyny. Co najważniejsze nikt z zespołu, który jesienią tak udanie rywalizował, nie odszedł. Czy uważa trener, że, to kluczowy element w walce o mistrzostwo?

Zbigniew Wydra: Myślę, że stabilizacja składu i wprowadzanie naszej młodzieży do pierwszej drużyny, to pozytywny wymiar na przyszłość. W minionym okresie przygotowawczym zadebiutował zaledwie 16-letni Michał, ale wcześniej dobrze zaprezentowało się kliku innych naszych juniorów i to oni kiedyś będą decydować o sportowym wizerunku seniorskiej piłki Pioniera.

pionier1994: Rywale również nie próżnowali. W Bestwince postawili również na stabilizację, natomiast w Bielsku-Białej padły jasne deklaracje o aspiracjach na awans. To właśnie z tym drugim rywalem spotkamy się już w drugim wiosennym spotkaniu i to na ich boisku, a wcześniej czeka nas również wyjazd na trudny teren do Kobiernic. Sądzi trener, że zawodnicy trafią z formą już na sam początek ligowych zmagań?

Zbigniew Wydra: W zeszłym sezonie Czarni Jaworze zdominowali naszą "Serie A" i już dużo wcześniej kwestia awansu została rozstrzygnięta. W obecnym przez to, że jest kilka drużyn z możliwością i szansami na awans, runda wiosenna powinna być ciekawsza i emocjonująca. Mam nadzieję, że ominą nas kontuzje, a dobra forma sportowa pomoże nam cieszyć się z całej rundy, bo nie tylko jej początek może okazać się trudny, lecz tak naprawdę również końcówka wiosennych zmagań. Rywalizacja sportowa wyłania zwycięzcę, a jeżeli ją wygramy będziemy się cieszyć. Jeżeli okaże się, że triumf będzie święcić inna drużyna, to serdecznie pogratulujemy i będziemy życzyć powodzenia.

Wyniki sparingów:
- Pasjonat Dankowice 2:7
- Rotuz Bronów 6:1
- GKS Czarni Jaworze 0:3
- LKS Ligota 4:0
- Sokół Buczkowice 3:3
- Strumień Polanka Wielka 2:1
- Niwa Nowa Wieś 1:3
- MRKS Czechowice-Dziedzice 0:4
- Bory Pietrzykowice 1:0

Bilans sparingów: 4 zwycięstwa, 1 remis i 4 porażki; bramki: 19-22
Najlepsi strzelcy: Marcin Muszyński, Marcin Paw oraz Robert Nycz - po 3 bramki