Pograją w Tychach

Przed naszymi seniorami już czwarty sparing tej zimy, a rywal równie wymagający jak w poprzednich spotkaniach, wszak zmierzą się oni z wiceliderem tyskiej A-klasy - OKS-em Juwe Tychy. Starcie to odbędzie się w najbliższą niedzielę tj. 18 lutego o godzinie 15:00 na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Tychach.

Nasz najbliższy rywal na pierwszych zajęciach po przerwie spotkał się 17 stycznia i będzie to dla niego już piąty sparing tej zimy. We wcześniejszych spotkaniach drużyna z Tych wygrała z Leśnikiem Kobiór 7:5, przegrała z ZET Tychy 1:3 oraz Fortuną Wyry 4:5, a także zremisowała z Ogrodnikiem Cielmice 2:2. Zespół prowadzony przez Henryka Szafrańskiego jako spadkowicz z Katowickiej Ligi Okręgowej, jesienią w rozgrywkach tyskiej A-klasy spisywał się naprawdę dobrze i na półmetku zmagań zajmuje pozycję wicelidera, z niewielką po trzypunktową stratą do Fortuny Wyry. Zdecydowanie kluczowa postacią w drużynie z Tych jest jej najlepszy strzelec w rundzie jesiennej - Marcin Musiolik, który na listę strzelców wpisywał się 12 razy i dopisał do tego również 7 asyst. Innym z ciekawszych zawodników Juwe jest bez wątpienia także pomocnik Bartosz Hornik, który w swoich statystykach zapisał 6 bramek oraz 5 asyst.

Naszym seniorom nieco w tym tygodniu cykl przygotowań uległ zmianie, a to wszystko przez odwołany sparing z Sokołem Zabrzeg. Wobec tego trenowali oni we wtorek na boisku oraz w czwartek na hali w Pisarzowicach. W spotkaniu z OKS Juwe Tychy szkoleniowiec Zbigniew Wydra ponownie nie będzie mógł wystawić najmocniejszego składu, gdyż na ten sparing wypadli mu z gry Adrian Góra, Marcin Muszyński, Piotr Surwiłło oraz Robert Nycz. Będzie to zatem kolejna szansa dla niego na przetestowanie innych rozwiązań personalnych, ale być może też taktycznych. Swoją szansę otrzymają ponownie zawodnicy testowani, którzy będą starali się kolejny raz udowodnić swoją przydatność do drużyny lidera bielskiej A-klasy. Dwójka z czwórki graczy, którym przygląda się Zbigniew Wydra raczej na 95% zasili szeregi Pioniera na wiosnę.

Mecz sparingowy
niedziela, 18 lutego 2018 r., godz. 15:00