Pomoc z "jedynki", beniaminek z przytupem

Bez większych niespodzianek upłynęła inauguracyjna kolejka w bielskiej A-klasie, którą podsumowujemy z trenerem rezerw MRKS-u - Marcinem Sztorcem.

Zawodnicy z "jedynki" wartością dodatnią
Dopiero we wtorkowe popołudnie odbyło się ostatnie spotkanie z 1. kolejki. "Rezerwiści" MRKS-u w derbowej potyczce podejmowali zespół z Kaniowa. Czechowiczanie, wsparci kilkoma piłkarzami z "jedynki", nie dali szans Przełomowi wygrywając aż 6:2. - Dobrze weszliśmy w sezon. Mecz dobrze się nam ułożył, bo dość szybko objęliśmy trzybramkowe prowadzenie. Mogłem jednak skorzystać z zawodników z pierwszej drużyny, którzy wykazali się odpowiednim podejściem i stanowili wartość dodatnią w tym spotkaniu - stwierdza trener rezerw MRKS-u Marcin Sztorc.

Na refleksje jeszcze za wcześnie
W pozostałych spotkaniach nie było większych zaskoczeń. Pionier pewnie pokonał zespół z Bystrej 3:0. Z dobrej strony pokazał się także spadkowicz z "Okręgówki" GLKS Wilkowice, który wygrał z Sokołem Hecznarowice 4:2. Jak jednak przekonuje nasz rozmówca, na jakiekolwiek wnioski jest jeszcze za wcześnie. - Ciężko coś rokować na podstawie pierwszej kolejki. Na pewne refleksje przyjdzie nam poczekać do momentu, kiedy składy poszczególnych drużyn będą w komplecie. Na obecną chwilę można jednak stwierdzić, iż zespoły, które dobrze radziły sobie w rundzie wiosennej poprzedniego sezonu podtrzymują swoją dobrą dyspozycję - mówi Sztorc.

Atrakcyjny beniaminek
Formą strzelecką z kolei zaimponował beniaminek z Międzybrodzia Bialskiego, który pokonał Beskid 6:3. Jednym z ciekawszych meczów było także starcie drużyn z Międzyrzecza oraz Wapienicy. Wynik potyczki został rozstrzygnięty już do przerwy i Zapora dzięki wygranej 3:2 wywiozła trzy punkty z ciężkiego terenu. - Rezultat Żaru nie jest dla mnie jakąś sensacją. Systematycznie beniaminkowie wnoszą dużo kolorytu w te rozgrywki. Co do meczu ekipy z Międzyrzecza z Zaporą, to sądzę, że zadecydowała dyspozycja dnia. Wszak te drużyny stoją na podobnym poziomie - ocenia trener czechowiczan.

źródło: sportowebeskidy.pl

Wyniki 1. kolejki:
PIONIER PISARZOWICE - KS Bystra 3:0 (1:0)
GLKS Wilkowice - Sokół Hecznarowice 4:2 (3:0)
KS Międzyrzecze - Zapora Wapienica 2:3 (1:3)
Żar Międzybrodzie Bialskie - Beskid Godziszka 6:3 (3:1)
Sokół Buczkowice - Soła Kobiernice 1:3 (1:2)
MRKS II Czechowice-Dziedzice - Przełom Kaniów 6:2 (4:0)
Rotuz Bronów - Rekord II Bielsko-Biała (przełożony na 29.08)

Aktualna tabela:

Najlepsi strzelcy:
3 - Mateusz Wajdzik (MRKS II Czechowice-Dziedzice)