Poznamy mistrza jesieni

W najbliższy weekend odbędą się dwa zaległe spotkania z 11. kolejki rozgrywek bielskiej A-klasy, które ostatecznie zakończą zmagania w rundzie jesiennej sezonu 2017/2018.

Z naszej perspektywy z dużym zainteresowaniem obserwować będziemy pojedynek pomiędzy KS Bestwinką a KS Międzyrzecze. To właśnie ta pierwsza drużyna może jeszcze przed zimową przerwą zepchnąć naszych seniorów z pozycji lidera rozgrywek, ale będzie potrzebować do tego wyłącznie zwycięstwa. Jeśli tak właśnie się stanie, to podopieczni Tomasza Zużałka na półmetku zmagań nad Pionierem będą mieli najmniejszą możliwą przewagę - jednego punktu.

O swoje powalczy również Soła Kobiernice w starciu z przeżywającą ogromny kryzys ekipą KS Bystrej. Solacy mogą bowiem w razie zdobycia kompletu punktów wysunąć się na pozycję tuż za ligowym podium. Mimo nie najlepszego startu w tegorocznych rozgrywkach zespół prowadzony przez Mariusza Wadonia w drugiej części sezonu imponuje formą, a ostatniej porażki doznał... na początku września. Zgoła odmienna sytuacja panuje u Bystrzaków, którzy mimo całkiem udanego startu z każdym kolejnym spotkaniem prezentowali się coraz gorzej i osunęli się w tabeli na sam dół.

Rozstrzygnęły się już natomiast losy innego odwołanego spotkania z 12. kolejki, w którym zmierzyć miały się Sokół Hecznarowice z Sokołem Buczkowice. Przypomnijmy, że drużyna gości nie dojechała na to starcie ze względu na wypadek samochodowy z udziałem kilku ich zawodników. Jak się okazało poszkodowany został tylko jeden z nich mimo wcześniejszych zapewnień działaczy zespołu z Buczkowic, że było to aż sześć osób. Mało tego Ci sami działacze wpierw sami odwołali sędziów tego spotkania, a dopiero potem powiadomili o całej sytuacji i odwołaniu meczu gospodarzy z Hecznarowic. Cała ta historia nie wpłynęła znacząco na decyzję WGiD Podokręgu Bielsko-Biała, która zdecydowanie zweryfikowała wynik tego pojedynku na korzyść Sokoła Hecznarowice jako walkower 3:0.