Przedstawiamy uczestników sezonu 2016/2017

Już niebawem powinniśmy poznać pełny rozkład jazdy bielskiej A-klasy na sezon 2016/2017, tymczasem w oczekiwaniu na to wydarzenie przedstawiamy Państwu wszystkich uczestników kolejnej edycji naszej "Serie A". Do rywali naszych seniorów ponownie, po roku przerwy, należeć będą Soła Kobiernice oraz KS Międzyrzecze.

Nowy sezon bielskiej A-klasy ponownie zapowiada się bardzo ciekawie. Oczywiście na głównego i zdecydowanego faworyta rozgrywek wyrasta GKS Czarni Jaworze, przepełniony czarą goryczy po przegranej walce w zeszłorocznych rozgrywkach z GLKS Wilkowice. Ale drużyn chcących pokrzyżować im plany nie brakuje. Do takowych ekip należy uznać Zaporę Wapienica, Zaporę Porąbka oraz Przełom Kaniów. Po zeszłorocznym rozczarowującym sezonie duże ambicje ma KS Bestwinka. Nie można zapominać o tegorocznym spadkowiczu z Ligi Okręgowej Sole Kobiernice, a także nieobliczalnym beniaminku KS Międzyrzecze. Do tego grona można zaliczyć chyba również naszych seniorów. Stabilizacja, to kluczowe słowo związane obecnie z Pionierem i sposób na nawiązanie walki z czołowymi zespołami A-klasy.

Do drużyn, które mogą być zamieszane w walkę o utrzymanie wyrasta główny kandydat, czyli LKS Mazańcowice. W minionym sezonie odstawał zdecydowanie od reszty stawki razem ze zdegradowanym ostatecznie Groniem Bujaków. A kto poza Gladiatorami? Biorąc pod uwagę tylko wiosenne spotkania duże problemy może mieć Iskra Rybarzowice, tym bardziej że z drużyną rozstał się jej dotychczasowy szkoleniowiec Piotr Pawełek. Ponownie natomiast do zespołów zagrożonych należy wymienić Sokoła Buczkowice.

Jak zatem widać bielska A-klasa w nowej odsłonie zapowiada się emocjonująco. Mamy wielką nadzieję, że ponownie odnaleźć się w ligowej czołówce zdołają nasi seniorzy.

Uczestnicy sezonu 2016/2017 w bielskiej A-klasie:
1. Beskid Godziszka
2. GKS Czarni Jaworze
3. Iskra Rybarzowice
4. KS Bestwinka
5. KS Bystra
6. KS Międzyrzecze (beniaminek)
7. LKS Mazańcowice
8. MRKS II Czechowice-Dziedzice
9. PIONIER PISARZOWICE
10. Przełom Kaniów
11. Sokół Buczkowice