"Punkt zdobyty. Czołówka za nami"

Po raz dziesiąty w miniony weekend czternaście zespołów rywalizowało o a-klasowe punkty w podokręgu bielskim. Zbigniew Byrdy, trener KS-u Międzyrzecze komentuje dla nas najciekawsze wydarzenia.

Punkt zdobyty
Beniaminek z Międzyrzecza podejmował znajdująca się na podium drużynę z Pisarzowic. Mecz zakończył się wynikiem 1:1. – My mieliśmy swoje sytuacje, Pionier miał swoje. Obiektywnie oceniając, goście wypracowali ich sobie więcej, ale mecz mógł się zakończyć każdym wynikiem. Jako beniaminek niewątpliwie zdobyliśmy punkt. Za nami mecze z ligową czołówką. Przed Pionierem graliśmy z Sokołem Buczkowice, KS-em Bestwinka i Czarnymi Jaworze – mówi nam Zbigniew Byrdy.

Lider tempa nie zwalnia
Czarni Jaworze odnieśli kolejne wysokie zwycięstwo. Tym razem pokonali przed własną publicznością Sołę Kobiernice 4:0. Przegrał wicelider z Buczkowic, więc przewaga głównego faworyta do awansu nad Sokołem wzrosła do ośmiu punktów. – Piłka nożna bywa nieprzewidywalna, ale nie w tym przypadku. Czarni w cuglach wywalczą awans. Piłkarsko drużyna z Jaworza jest najlepsza w całej stawce – ocenia trener beniaminka z Międzyrzecza.

Przełamanie Bystrej
W meczu 2. kolejki drużyna z Bystrej wygrała w Godziszce. Na drugie zwycięstwo czekała do minionej niedzieli. W Wilkowicach pokonała 2:1 Iskrę Rybarzowice. Ostatnie w tabeli rezerwy MRKS-u Czechowice-Dziedzic „Bystrzaki” wyprzedzają o trzy punkty. – Miesiąc temu graliśmy z Bystrą. Na podstawie tego meczu mogę powiedzieć, że w tym zespole tkwi potencjał. Z nami zaprezentował się nieźle, natomiast my zagraliśmy dobrze i wygraliśmy. Prowadziłem kiedyś „dwójkę” MRKS-u. Z zawodników, z którymi pracowałem większości już w drużynie nie ma, została mocno odmłodzona. Ciężko mi ocenić przebudowany skład. Za tydzień jedziemy do Czechowic, będę wiedział po meczu więcej – stwierdza trener Byrdy.

źródło: sportowebeskidy.pl

Wyniki 10. kolejki:
Beskid Godziszka - Przełom Kaniów 0:0 (0:0)
Sokół Buczkowice - Zapora Wapienica 1:4 (1:2)
KS Międzyrzecze - Pionier Pisarzowice 1:1 (1:1)
Zapora Porąbka - LKS Mazańcowice 3:1 (2:0)
GKS Czarni Jaworze - Soła Kobiernice 4:0 (3:0)
KS Bestwinka - MRKS II Czechowice-Dziedzice 5:1 (4:0)
KS Bystra - Iskra Rybarzowice 2:1 (1:1)

Aktualna tabela:

Najlepsi strzelcy:
8 - Łukasz Nycz (Pionier Pisarzowice)