Skórzak: Przełom potwierdził aspiracje

Nie zwalniają tempa liderzy bielskiej A-klasy. Soła Kobiernice i Przełom Kaniów w miniony weekend wygrały, idą łeb w łeb. Zbigniew Skórzak, trener Soły, skomentował dla nas wyniki, które przyniósł miniony weekend.

Było bardzo ciężko. Podeszliśmy do meczu na zbyt dużym luzie. Rywal się postawił, grał twardo i zdecydowanie. Musieliśmy odrabiać straty, udało nam się przed przerwą doprowadzić do remisu. Pierwsza połowa była wyrównana, być może ze wskazaniem na rywala. Okazje bramkowe były z obu stron. Po przerwie goście nie mieli chyba żadnej. Przejęliśmy inicjatywę, zwycięskiego gola zdobyliśmy w końcówce.

Wynik meczu w Czechowicach nie jest dla mnie zaskoczeniem. Zapora jest solidnym zespołem. Stać drużynę z Wapienicy nawet na zwycięstwa z wyżej notowanymi rywalami. MRKS tanio skóry nie sprzedał, w kolejnych meczach będzie zapewne podobnie.

Dużo wskazuje na to, że Beskid rozpoczął dobrą serię, wygrał drugi mecz. Nadal musi jednak spoglądać za siebie. Właściwie przepracowana zima procentuje. Zespół z Godziszki będzie punktował w kolejnych spotkaniach.

Mecz w Rybarzowicach pokazał, że lider myśli o pierwszym miejscu. Nic się po zimie nie zmieniło. Jesienią Przełom również wygrywał wysoko.

Pojedynek w Bujakowie ciężko ocenić. Sądzę, że za miesiąc padłby inny wynik. Spotkały się dwie drużyny, które walczą o utrzymanie. W takich sytuacjach często decyduje dyspozycja dnia.

Wynik spotkania w Bestwince jest dla mnie zaskoczeniem. GLKS dokonał poważnych wzmocnień, chce powalczyć o trzecie miejsce. Gdyby miał mniejszą stratą do nas i Przełomu, liczyłby się w grze o coś więcej. Bestwinka to dobry zespół, ale uważam, że wygrana gospodarzy jest największą niespodzianką w tej kolejce.

W Mazańcowicach uzupełnili skład. Pionier należy do ligowej czołówki. Ciężko mówić o wynikach patrząc w tabelę. Różnice punktowe są niewielkie. Wyjazdowe mecze zawsze są trudne.

źródło: sportowebeskidy.pl

Wyniki 16. kolejki:
MRKS II Czechowice-Dziedzide - Zapora Wapienica 1:2 (0:1)
Sokół Buczkowice - Beskid Godziszka 1:2 (1:2)
Iskra Rybarzowice - Przełom Kaniów 0:7 (0:2)
Groń Bujaków - KS Międzyrzecze 1:3 (0:1)
KS Bestwinka - GLKS Wilkowice 3:1 (0:1)
Soła Kobiernice - Orzeł Kozy 2:1 (1:1)
LKS Mazańcowice - Pionier Pisarzowice 1:1 (0:1)

Aktualna tabela:

Najlepsi strzelcy: