Sparingi czas zacząć

31 stycznia tj. sobota nasi seniorzy rozegrają pierwszy mecz kontrolny podczas zimowego okresu przygotowawczego przed rundą wiosenną. Rywalem Pioniera będzie przedstawiciel wadowickiej A-klasy Orzeł Ryczów, a spotkanie rozegrane zostanie na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Chełmku. Start o godz. 17:00.

Rywal z którym zmierzą się podopieczni Jarosława Krystiana na co dzień z powodzeniem rywalizuje w wadowickiej A-klasie, co roku należąc do czołówki tamtejszej ligi. Na półmetku tego sezonu plasują się oni na 5.miejscu. Warto zaznaczyć, że szkoleniowcem Orła jest znakomity w przeszłości piłkarz m.in. krakowskiej Wisły Grzegorz Pater. Nasi rywale rozegrali już podczas obecnych przygotowań jeden sparing, notabene w Chełmku, gdzie zmierzyli się z Unią Oświęcim której ulegli 1:5.

Nasi seniorzy, którzy okres przygotowawczy rozpoczęli już 12 stycznia, poza zajęciami siłowymi i motorycznymi dużo ćwiczyli również z piłkami. Sobotnia potyczka będzie dla nich niewątpliwie szansą na sprawdzenie swojej dyspozycji fizycznej, po niespełna trzech tygodniach przygotowań. Trener odważnie zapowiada pewne zmiany w grze drużyny, które widoczne mają być już od sparingu z Ryczowem. Wczoraj jego podopieczni, w ramach rozluźnienia od ciężkich treningów rozegrali sparing na hali w Pisarzowicach z Orłem Witkowice. W dniu dzisiejszym natomiast czekają ich zajęcia na siłowni w Kozach, po których udadzą się na saunę.

Zmiany czekają nas również w kadrze zespołu i choć mają być kosmetyczne, to znaczące. Wiadomo już, że z zawodników którzy reprezentowali nas na jesień nie ujrzymy Sławomira Tlałki, który przeniósł się do Jawiszowic. Barw Pioniera nie będzie reprezentował również Adrian Góra, nasz wychowanek od lat występujący w pierwszej drużynie zrezygnował z gry w związku z poważną kontuzją, której doznał jeszcze w trakcie trwania rundy jesiennej. Z kolei Robert Nycz oraz Krzysztof Pyka trenują obecnie z innymi zespołami i ich dalsza przyszłość w naszym klubie nie jest obecnie jasna.

Ktoś odchodzi, ktoś przychodzi - naturalna kolej rzeczy. Od początku przygotowań z drużyną trenuje dwóch młodych zawodników, których nazwisk oczywiście na ten moment nie podamy. Jednak zdradzić możemy, że chodzi o obrońcę oraz pomocnika, a obydwaj są związani i mieszkają na co dzień w Pisarzowicach. Cieszymy się, że już pod koniec zeszłego roku do treningów wrócili Michał Broniewski oraz Dawid Ćwiek, którzy regularnie trenują podczas obecnych przygotowań i wiosną powinni być do dyspozycji trenera.

Poniżej prezentujemy uaktualniony plan sparingów Pioniera. Kolejne spotkania nasi seniorzy rozegrają również na sztucznych boiskach m.in. Soły Oświęcim, Rekordu Bielsko-Biała, MRKS-u Czechowice-Dziedzice czy na popularnej "Górce". Doszedł nam również jeszcze jeden rywal, bowiem już przed samym startem rundy wiosennej zmierzymy się z Centrum Ligota. O miejscach dwóch ostatnich zaplanowanych sparingów, jak również o dokładnych godzinach wszystkich pozostałych rozgrywanych spotkań będziemy informować Państwa na bieżąco.

Sparingi Pioniera:
31 stycznia - sparing z Orłem Ryczów (A-klasa Wadowice) na "MOKSiR" w Chełmku
7 lutego - sparing ze Strumieniem Polanką Wielką (A-klasa Oświęcim) na "Sole" w Oświęcimiu
14 lutego - sparing z LKS Bestwina (Liga Okręgowa) na "Górce" w Bielsku-Białej
21 lutego - sparing z BTS Rekord Bielsko-Biała U-19 (I Liga Wojewódzka Juniorów Starszych) na "Rekordzie" w Bielsku-Białej
28 lutego - sparing z TS Podbeskidzie Bielsko-Biała U-19 (I Liga Wojewódzka Juniorów Starszych) na "Górce" w Bielsku-Białej
7 marca - sparing z Pasjonatem Dankowice (Liga Okręgowa) na "MOSiR" w Czechowicach-Dziedzicach
14 marca - sparing ze Skrzyczne Lipowa (A-klasa Żywiec) miejsce do ustalenia
21 marca - sparing z Centrum Ligota (B-klasa Bielsko-Biała) miejsce do ustalenia

Mecz sparingowy nr.1
sobota, 31 stycznia, godz. 17:00
Chełmek, ul.Krakowska 22 (boisko ze sztuczną nawierzchnią na obiekcie MOKSiR)