Sygnał ostrzegawczy?

W ostatnim test-meczu Pionier Pisarzowice doznał niechlubnej porażki. Przegrał z młodzieżą Rekordu Bielsko-Biała. Trener Jarosław Krystian nie wyciąga po wpadce pochopnych wniosków.

17-latkowie na własnym boisku – grano w Cygańskim Lesie na sztucznej nawierzchni – wygrali 5:1. Honorowe trafienie dla Pioniera zapisał na swoim koncie Damian Gacek. – O naszej porażce zadecydowały błędy w defensywie. Przeciwnik był od nas lepiej zorganizowany, rywale zaprezentowali wysoki poziom umiejętności indywidualnych. Nie wykorzystaliśmy w tym spotkaniu karnego, ale to nie miało wpływu na jego przebieg. Wiemy, że mamy nad czym pracować, ale nie panikujemy. Jesteśmy w trakcie przygotowań. – mówi Jarosław Krystian. – W naszej grze, nie tylko w tym sparingu, było sporo niedokładności. Wyniki nie są rewelacyjne, ale każde spotkanie to dla nas nauka, z każdego staramy się wyciągać wnioski. Z meczu na mecz powinno być coraz lepiej. Musimy poprawić grę w defensywie. Wynik sparingów nie są kwestią pierwszorzędną. Ważne będą mecze o punkty. – dodaje.

W przygotowaniach drużyny do rundy rewanżowej nie uczestniczą Adrian Góra, Jarosław Konior oraz Krzysztof Pyka. Z zespołem trenuje natomiast dwóch kandydatów do zasilenia jego szeregów. – Staramy optymalnie przygotować się do wiosny. Borykam się z problemami, które mają wszyscy trenerzy na tym szczeblu. Frekwencja nie jest oszałamiająca, ale nie ma co narzekać. Testowani zawodnicy są z nami, ich transfery musimy najpierw dopiąć na ostatni guzik, potem będzie można ogłaszać nazwiska. Kadra będzie węższa w porównaniu do pierwszej części sezonu. – klaruje nasz rozmówca.

W najbliższą sobotę pisarzowiczanie nie rozegrają planowanego test-meczu. Pojedynek z Podbeskidziem Bielsko-Biała U-19 nie dojdzie do skutku. Powód? Ten sam, który wpływa na frekwencję podczas treningów. – Niestety kilku zawodników pracuje w tym tygodniu na nocną zmianę. Spotkanie musiałem odwołać, ponieważ jego początek zaplanowaliśmy na godzinę 9:00. – oznajmia trener Krystian, któremu udało się znaleźć innego sparingpartnera. Pionier o 14:00 zagra z Huraganem Inwałd.

źródło: sportowebeskidy.pl