Terminarz młodzieży na sezon 2016/2017

W siedzibie BOZPN ustalono terminarz rozgrywek młodzieżowych na szczeblu Okręgowym w sezonie 2016/2017. Zarówno nasi juniorzy, jak i trampkarze zmagania zainaugurują w weekend 3-4 września a występować będą w IV Lidze Okręgowej. Miłą informacją jest to, że po latach przerwy do rywalizacji o punkty przystąpią również młodziki, czyli dawniejsze żaki.

Juniorzy w dalszym ciągu pod wodzą Bogusława Lorensa w sezonie 2016/2017 występować będą jako spadkowicz w IV Lidze Okręgowej. Drużyny składające się z zawodników roczników 1998 i młodszych do rywalizacji przystąpią w weekend 3-4 września, a nasi juniorzy zmagania rozpoczną od wyjazdowej potyczki z Iskrą Rybarzowice. Koniec rundy jesiennej zaplanowano natomiast na 29-30 października, wtedy to podopieczni trenera Bogusława Lorensa zmierzą na własnym boisku z KS Międzyrzecze. Każde spotkanie trwać będzie 2x45 minut, a trenerzy będą mogli dokonać siedmiu zmian. Ponadto sędziowie będą karać zawodników za upomnienia żółtymi i czerwonymi kartkami, druga żółta kartka w meczu automatycznie będzie kończyć się czerwoną kartką i wykluczeniem z gry. Po otrzymaniu w całym sezonie 4 i 8 żółtej kartki - mecz pauzy, po otrzymaniu 12 i każdej kolejnej co czwartej żółtej kartki - dwa mecze pauzy.

1. kolejka IV Ligi Okręgowej w sezonie 2016/2017:
03.09.2016 r. (sobota), godz. 12:00
Iskra Rybarzowice - Pionier Pisarzowice (godz. 11:00)
KS Międzyrzecze - Groń Bujaków (godz. 11:00)
Sokół Buczkowice - Wilamowiczanka Wilamowice
04.09.2016 r. (niedziela), godz. 12:00
Słowian Łodygowice - KS Bystra
KS Rudzica - pauzuje

Do istotnej zmiany, bo na stanowisku trenera doszło w trampkarzach, których od nowego sezonu 2016/2017 prowadzić będzie Łukasz Nycz. Jego drużyna złożona z zawodników roczników 2002 i młodszych występować będzie w IV Lidze Okręgowej. Podobnie jak w roku poprzednim liga zostanie podzielona na dwie niezależne od siebie rundy, a zatem zarówno jesienią jak i wiosną możliwe będą spadki i awanse. Zmagania w pierwszej części sezonu trampkarze zainaugurują w weekend 3-4 września domowym spotkaniem z GLKS Wilkowice. Zakończenie zmagań zaplanowano natomiast na 6 listopada, kiedy to podopieczni trenera Łukasza Nycza zmierzą się u siebie z KS Bestwinka. Każde spotkanie trwać będzie 2x35 minut oraz będą obowiązywać zmiany lotne. Ponadto sędziowie będą karać zawodników za upomnienia 2 minutami kary oraz czerwonymi kartkami, trzecia minutowa kara w meczu automatycznie będzie kończyć się czerwoną kartką i wykluczeniem z gry.

03.09.2016 r. (sobota), godz. 10:00
Pionier Pisarzowice - GLKS Wilkowice
LKS Czaniec - Spójnia Landek
Sokół Buczkowice - KS Bestwinka

Ze szczegółami terminarza na cały sezon 2016/2017 mogą się Państwo zapoznać klikając w link: http://lkspionier.futbolowo.pl/terminarz-i-wyniki-1

Tak jak już wspominaliśmy na wstępie ważnym wydarzeniem dla naszego klubu będzie przystąpienie trzeciej naszej drużyny młodzieżowej do rywalizacji ligowej. Młodziki, czyli popularne żaki których trenerem jest Robert Nycz złożone będą w nadchodzącym nowym sezonie 2016/2017 z zawodników z roczników 2005 i młodszych. Do tej pory nasi najmłodsi adepci futbolu okazję do rywalizacji ze swoimi rówieśnikami mieli jedynie w meczach sparingowych, bądź w okazjonalnych turniejach jednak teraz przystąpią oni do rozgrywek IV Ligi Okręgowej, a rywalizować będą m.in. ze sportowymi szkółkami Podbeskidzia Bielsko-Biała, Rekordu Bielsko-Biała oraz Trójki Czechowice-Dziedzice. Początek rundy jesiennej zaplanowano na weekend 3-4 września, w tym terminie jednak nasze młodziki będą pauzować. Pierwsze spotkanie nowego sezonu rozegrają zatem tydzień później 10 września, kiedy to zmierzą się na własnym boisku z Podbeskidziem II Bielsko-Biała. Rywalizacja zakończy się natomiast 29-30 października, a podopieczni trenera Roberta Nycza udadzą się wtedy do Czańca. Każde spotkanie trwać będzie 2x30 minut oraz będą obowiązywać zmiany lotne. Ponadto sędziowie będą karać zawodników za upomnienia 2 minutami kary, trzecia minutowa kara w meczu automatycznie będzie kończyć się czerwoną kartką i wykluczeniem z gry. Spotkania rozgrywane będą w dziewięcioosobowych składach (8+bramkarz) na boiskach o długości od 60 do 75 metrów i szerokości od 45 do 68 metrów oraz rozmiarach bramek 5x2 metry, które ustawione będą na szesnastkach boiska pełnowymiarowego.