Transfery: Michał Gacek i Kamil Szypuła z nami, Robert Nycz w Porąbce

Dobiegł końca okres przygotowawczy naszych seniorów do rundy wiosennej w bielskiej A-klasie. Zimowa przerwa w rozgrywkach, to czas dla drużyn na dokonywanie również roszad w swoich składach. Nie inaczej było w Pionierze, który dokonał dwóch ważnych transferów, ale również pożegnał się ze spora liczbą zawodników.

Wśród zawodników, którzy zasili szeregi Pioniera i przepracowali cały okres przygotowawczy w naszej drużynie są Michał Gacek oraz Kamil Szypuła. Przyjrzymy się ich krótkiej charakterystyce.

Michał Gacek (ur. 25 lutego 1995r. w Bielsku-Białej , obrońca)

Młody obrońca wraca do swojego macierzystego klubu z którego w wieku 16 lat przeniósł się do SMS Rekord Bielsko-Biała. W młodzieżowych drużyna III-ligowca Michał podnosił swoje umiejętności piłkarskie, ale również cechy osobowości dzięki czemu w ostatnim sezonie piastował funkcję kapitana drużyny U-19. Minioną rundę zawodnik ten spędził na wypożyczeniu w Beskidzie Andrychów dla którego rozegrał tylko dwa spotkania, głownie spowodowane to było odniesioną kontuzją po której stracił całą jesień. Jego optymalną pozycją na boisku jest środek obrony, ale równie dobrze radzi sobie w środku pola.

Kamil Szypuła (ur. 26 lipca 1993r. w Bielsku-Białej, pomocnik)

Pomocnik, który piłkarskich szlifów nabierał w UMKS Trójka Czechowice-Dziedzice, natomiast w seniorskiej piłce ogrywał się jako zawodnik Bestwiny będąc jej podstawowym zawodnikiem. Rundę jesienną Kamil spędził na wypożyczeniu w Solavii Grojec dla której rozegrał siedem spotkań ligowych. Jest to zawodnik ofensywny, a najlepiej czuje się jako skrzydłowy lub klasyczna "10". Poradzi sobie również jako środkowy pomocnik.

Informowaliśmy już o zawodnikach, którzy wiosną barw Pioniera reprezentować nie będą. Treningów nie wznowili: Adrian Góra, Jarosław Konior, Karol Kobielus, Krzysztof Pyka, Jeremiasz Goliasz i Rafał Bagiński. Na grę w Jawiszowicach zdecydował się natomiast Sławomir Tlałka. W ostatnich dniach doszło do jeszcze jednego ubytku w kadrze naszych seniorów. Do Zapory Porąbka przeniósł się Robert Nycz.

Wszystkich nowych zawodników serdecznie witamy w klubie i życzymy samych udanych występów, natomiast zawodnikom odchodzącym pragniemy wyrazić wielkie podziękowania za wkład w wyniki Pioniera i życzyć wszelkiej pomyślności w życiu osobistym.