Transfery seniorów

Za nami zimowy okres przygotowawczy, a co za tym idzie zmiany w kadrach poszczególnych drużyn. Nie zabrakło ich również w szeregach naszych seniorów, którzy zostali poważnie wzmocnieni przed wiosenną batalią o ligowe punkty w rozgrywkach bielskiej A-klasy.

W szatni Pioniera doszło do prawdziwego wietrzenia zespołu. Zaczniemy od transferów do klubu, a tych zimą w Pisarzowicach nie zabrakło. Tym najważniejszym jest bez wątpienia powrót po trzech latach do swojego macierzystego klubu Marcina Pawia, który ostatni rok spędził w występującym w Lidze Okręgowej Pasjonacie Dankowice. Innym zawodnikiem prosto z Ligi Okręgowej który zasilił Pioniera jest Kamil Czarniecki, czyli była już podpora GLKS-u Wilkowice z którym to w zeszłym roku świętował awans do wspomnianej już Okręgówki. Ponadto trójkolorowe barwy przywdzieją doświadczony Damian Łatka pozyskany z LKS-u Rudołtowice-Ćwiklice, Damian Marek ostatnio występujący w Orle Wieprz oraz Jacek Łodziana, który wznawia piłkarską przygodę a swego czasu występował w zespole Czarnych Sosnowiec. Ponadto zgłoszeni do pierwszej drużyny zostali wyróżniający się juniorzy: Bartłomiej Nycz, Gabriel Kowalski oraz Mateusz Waszek. Wszystkich zawodników serdecznie witamy i życzymy samych udanych występów w barwach Pioniera.

Niestety, jak to już bywa podczas okienka transferowego nie zabrakło pożegnań. Rafał Tlałka oraz Piotr Moś zdecydowali się na przenosiny do występującego szczebel niżej Sokoła Hecznarowice, natomiast Mateusz Góra został wypożyczony na pół roku do występującego w IV Lidze Drzewiarza Jasienica. Definitywnie do LKS-u Pogórze wytransferowany został Mateusz Dziki, a treningów nie wznowili Arkadiusz Kubiczek, Marceli Gacek, Mateusz Markiel oraz Sebastian Górny. Wszystkim im dziękujemy za trud włożony w każdy mecz o ligowe punkty i życzymy pomyślności tej sportowej, jak i prywatnej.

Michał Broniewski oraz Jacek Nycz, którzy jesienią doznali poważnych kontuzji, w połowie tego roku mają przejść operacje po których okaże się następnie ile czasu będą potrzebowali na dojście do pełnej sprawności. Obydwu życzymy wytrwałości i liczymy, że będziemy mogli ich ujrzeć jeszcze na boisku.

Poniżej prezentujemy krótką charakterystykę nowo pozyskanych zawodników:

Marcin Paw
Urodzony: 22 lipca 1990 roku