Walka o awans coraz ciekawsza

15. kolejka gier o mistrzostwo bielskiej A-klasy była bardzo znacząca dla układu sił w tabeli. Mecze z minionego weekendu podsumowujemy wraz z trenerem drużyny z Bestwinki - Tomaszem Zużałkiem.

Zwycięstwo zasłużone
Niewątpliwie hitem minionego weekendu było starcie dwóch ekip aspirujących do gry w Lidze Okręgowej. Spotkanie "Dwójki" Rekordu z Pionierem dostarczyło widzom wielu emocji, jednak pisarzowiczanie musieli się pogodzić z porażką w tym meczu 0:2. - Taki też wynik obstawiałem przed spotkaniem. Oglądałem ten mecz i bez wątpienia, to Rekord narzucał własną filozofię gry. Znał również wynik naszego meczu, co ich z pewnością tylko zmotywowało. Trzeba sobie powiedzieć jasno, "Rekordziści" mają największy potencjał w tej lidze, aby poradzić sobie w wyższej lidze - ocenił szkoleniowiec zespołu z Bestwinki, Tomasz Zużałek.

Punkt dający lidera
Drużyna naszego rozmówcy mierzyła się w derbowej konfrontacji z Przełomem. Ekipa z Kaniowa pokazała charakter w tym spotkaniu. Drużyna z Bestwinki dwukrotnie prowadziła w tym meczu, lecz za każdym razem podopieczni Radosława Maciejewskiego zdołali dogonić wynik i starcie zakończyło się remisem 2:2. Dzięki temu punktowi drużyna z Bestwinki znalazła się na fotelu lidera bielskiej A-klasy. - Jestem zadowolony z tego meczu. W Kaniowie zawsze się gra ciężko, lecz cieszy fakt, iż nie przegraliśmy 21 meczu z rzędu i znaleźliśmy się na 1. miejscu w tabeli - stwierdza Zużałek.

Bez niespodzianek
Pozostałe spotkania nie dostarczyły większych niespodzianek. Zespół z Mazańcowic po porażce 0:8 wciąż pozostaje na samym dnie tabeli, bez żadnego punktu. Na uwagę zasługuje kiepska dyspozycja na wiosnę "Rezerwistów" MRKS-u, którzy odnieśli drugą porażkę z rzędu, nie zdobywając przy tym ani jednej bramki. - Spodziewałem się, że czechowiczanie będą rycerzem wiosny, tymczasem coś nie potrafią się oni przebudzić z zimowego letargu. Mam nadzieję, że zdołają się oni podnieść wcześniej aniżeli w spotkaniu z moją drużyną - mówi trener KS Bestwinki.

źródło: sportowebeskidy.pl

Wyniki 15. kolejki:
Przełom Kaniów - KS Bestwinka 2:1 (1:1)
Sokół Buczkowice - Soła Kobiernice 1:1 (0:1)
Zapora Wapienica - LKS Mazańcowice 8:0 (2:0)
KS Bystra - Beskid Godziszka 4:0 (2:0)
KS Międzyrzecze - MRKS II Czechowice-Dziedzice 2:0 (2:0)
Rekord II Bielsko-Biała - Pionier Pisarzowice 2:0 (1:0)
Sokół Hecznarowice - pauza

Aktualna tabela:

Najlepsi strzelcy:
15 - Dominik Domka (Przełom Kaniów) oraz Damian Tracz (Sokół Buczkowice)