Weekendowy maraton

Piłkarski maraton czeka naszych seniorów w najbliższy weekend. Wpierw w sobotę w sparingowym spotkaniu podejmą oni na własnym boisku przedstawiciela żywieckiej A-klasy Skrzyczne Lipowa, by w niedzielę stawić się w Kozach na pojedynek z tamtejszym Orłem w I rundzie Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Bielsko-Biała.

Sobotni rywal podopiecznych Zbigniewa Wydry, to przeciwnik który na co dzień występuje w rozgrywkach żywieckiej A-klasy, a w minionym sezonie zajął w nich wysokie 5. miejsce. Szkoleniowcem drużyny jest od ponad roku znany z pracy w szkółce Rekordu Bielsko-Biała Tomasz Dulęba. Wśród zawodników występujących w Skrzycznem wyróżnić należy młodego czeskiego napastnika Vladyslava Lipicha, który poprzedni sezon zakończył z 11 bramkami na koncie. Podczas obecnych przygotowań nasi najbliżsi rywale rozegrali już jedno sparingowe spotkanie ulegając Sole Kobiernice 0:3. Pionier z kolei rozegrał już dwa mecze kontrolne, w obydwóch doznając porażek. Ze względu jednak na okres wakacyjny występowaliśmy w nich mocno osłabieni i w okrojonym składzie, nie dając możliwości do zaprezentowania pełni umiejętności. Co ciekawe z ekipa z Lipowej mierzyliśmy się już parokrotnie w meczach kontrolnych. Z ostatnich takich pojedynków z tym rywalem wyszliśmy zdecydowanie na plus, zwyciężając w zimie minionego roku aż 7:2.

Mecz sparingowy nr.3
sobota, 1 sierpnia, godz. 16:00
Pisarzowice, ul. Sportowa 1
Pionier Pisarzowice - Skrzyczne Lipowa

Dzień później w ramach I rundy Pucharku Polski na szczeblu Podokręgu Bielsko-Biała nasi seniorzy podejmą na wyjeździe występującego od przyszłego sezonu już na boiskach bielskiej B-klasy Orła Kozy. Drużynę w dalszym ciągu prowadzić będzie Dariusz Malchar, jednak sama kadra nie wygląda już tak obiecująco. Wiadomo już, że barw Orła reprezentować nie będą Tomasz Labza, który wrócił do macierzystego klubu z wypożyczenia oraz Adrian Baron, który z kolei jest bliski przenosin do Soły Kobiernice. Kilku innych zawodników testuje się w nowych zespołach. Dla naszych seniorów mecz ten jest traktowany jako istotny element przetarcia się przed rozgrywkami ligowymi, które startują już za nie co ponad dwa tygodnie. Małymi krokami krystalizuje się kadra naszych seniorów, wiadomo już jednak że barw naszego klubu w nadchodzącym sezonie nie będą reprezentowali Damian Gacek, Wojciech Folta oraz Rafał Tlałka. Wszyscy Ci zawodnicy przechodzą odpowiednio do nowych klubów: LKS-u Bestwina, Zapory Wapienica oraz LKS-u Jawiszowice. Ich miejsce zająć ma dwóch zawodników z którymi prowadzone są rozmowy, ponadto na powrót zdecydował się Kamil Muszyński oraz Adrian Góra. Szeregi seniorów zasili również najlepszy strzelec rozgrywek juniorskich minionego sezonu w Wojewódzkiej Lidze A1 Jakub Wróbel oraz wyróżniający się junior naszego klubu Mateusz Dziubek .

I runda Pucharu Polski
niedziela, 2 sierpnia, godz. 17:00