Z rezerwami na plus

Swoje drugie sparingowe zwycięstwo odnieśli nasi seniorzy podczas zimowego okresu przygotowawczego przed rundą wiosenną. Tym razem podopieczni Zbigniewa Wydry z dobrej strony zaprezentowali się w starciu z rezerwami MRKS-u Czechowice-Dziedzice, których na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Czechowicach-Dziedzicach pokonali 5:1.

Było to drugie z trzech zaplanowanych na ten tydzień spotkań naszych seniorów, w poniedziałek pokonali oni Sokoła Zabrzeg a ten tydzień zamkną niedzielnym meczem z Halniakiem Targanice. Kolejny już raz szkoleniowiec Pioniera Zbigniew Wydra do dyspozycji miał liczne grono zawodników. Po raz pierwszy skorzystać mógł z Dariusza Kubiczka, z gry wypadł niestety jednak Łukasz Walaszczyk oraz jeden z zawodników testowanych którzy we wspomnianym starciu z b-klasowcem doznali urazów. Mimo tego kadra zespołu na mecz z "Rezerwistami" była imponująca i trener mógł rotować składem. Początek tego spotkania był dość spokojny, swoje akcje mieli zarówno jedni jak i drudzy ale najczęściej nic z nich nie wychodziło. Dopiero w 35 minucie Marcin Muszyński po świetnej akcji środkiem boiska i pięknym lobem pokonał bramkarza rywali otwierając w ten sposób wynik tego meczu. Skromne prowadzenie do przerwy Pioniera się utrzymało, a Zbigniew Wydra jeszcze przed końcem pierwszej części gry dokonał zmian ściągając z boiska Marcina Muszyńskiego, Łukasza Nycza, Roberta Nycza oraz Dariusza Kubiczka a dając szansę dwóm zawodnikom testowanym oraz Jakubowi Wróblowi i Tomaszowi Pabisiowi. Na drugą połowę Pionier wybiegł w takim właśnie zestawieniu i po upływie kwadransa gry niestety stracił bramkę, w polu karnym faulował Mateusz Góra a rywale zamienili jedenastkę na bramkę. Odpowiedź naszych seniorów była jednak błyskawiczna, bo po zaledwie pięciu minutach błąd defensywy "Rezerwistów" wykorzystał jeden z testowanych zawodników i ponownie wyprowadził Pionier na prowadzenie. Kolejne minuty toczyły się już zdecydowanie pod dyktando podopiecznych Zbigniewa Wydry, którzy raz za razem stwarzali sobie dogodne sytuacje, efektem czego były kolejne bramki. Dwukrotnie do siatki rywali trafiał Marcin Muszyński, czym skompletował hat-tricka a wynik w samej końcówce spotkania ustalił po indywidaulnej akcji Robert Nycz. Nasi seniorzy pokonali więc rezerwy MRKS-u Czechowice-Dziedzice 5:1 odnosząc swoje drugie zwycięstwo tej zimy. Był to juz zdecydowanie lepszy mecz niż ten poniedziałkowy w wykonaniu Pioniera, nie brakowało składnych akcji oraz solidnej gry w defensywie na środku której po raz pierwszy wystąpił Mateusz Dziubek i zaznaczyć należy że był to debiut co najmniej obiecujący. Coraz lepsze wrażenie robią zawodnicy testowani, którzy raczej na pewno zasilą zespół przed rundą wiosenną. Naszych seniorów czekają teraz dwa dni przerwy i kolejna sparingowa potyczka. W niedzielę ponownie na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Czechowicach-Dziedzicach podejmą oni przedstawiciela wadowickiej A-klasy Halniaka Targanice.

czwartek, 16 lutego 2017 r., godz. 17:30

Czechowice-Dziedzice

Mecz sparingowy

MRKS II Czechowice-Dziedzice - Pionier Pisarzowice

1:5 (0:1)

Bramki dla Pioniera:
0:1 Marcin Muszyński 35' (asysta Mateusz Góra)
1:2 Zawodnik Testowany 3 63' (bez asysty)
1:3 Marcin Muszyński 69' (asysta Robert Nycz)
1:4 Marcin Muszyński 75' (asysta Dariusz Kubiczek)
1:5 Robert Nycz 86' (bez asysty)

Skład Pioniera: Zbigniew Wójcikiewicz - Rafał Trembla, Zawodnik Testowany 1, Mateusz Dziubek, Mateusz Góra, Łukasz Nycz, Wojciech Kasolik, Adrian Góra, Marcin Muszyński, Robert Nycz, Dariusz Kubiczek

Ponadto zagrali: Piotr Surwiłło, Jakub Wróbel, Tomasz Pabiś, Zawodnik Testowany 2, Zawodnik Testowany 3

Trener: Zbigniew Wydra