Z rezerwami o puchar

Już jutro nasi seniorzy zmierzą się w ramach I rundy Pucharu Polski Podokręgu Bielsko-Biała z występującymi w B-klasie rezerwami Rekordu Bielsko-Biała. Dla podopiecznych Zbigniewa Wydry będzie to kolejny mecz kontrolny w ramach przygotowań do nowego sezonu. Spotkanie zostanie rozegrane na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Bielsku-Białej o godzinie 15:00.

Po wtorkowym zwycięstwie naszych seniorów w sparingu z Orłem Kozy 4:0, tym razem nadszedł czas na pojedynek pucharowy. Pionier już od kilku lat zmagania w tych rozgrywkach traktuje jako ważny element przygotowań przedsezonowych i nie inaczej będzie tym razem. W pierwszym tego lata meczu naszych seniorów, trener Zbigniew Wydra miał do dyspozycji aż 19 zawodników. W jutrzejszym meczu pucharowym liczba ta będzie mniejsza ze względu na brak zgłoszenia zawodników testowanych we wspomnianym spotkaniu z Kozami. Szkoleniowiec Pioniera i tak jednak może być zadowolony, bo frekwencja na zajęciach dopisuje a o takim komforcie pracy mógł tylko pomarzyć dokładnie rok temu. Formą w sąsiedzkim starciu błysnął autor dwóch trafień dla naszych seniorów Jakub Wróbel, dobrze prezentowała się również linia defensywna choć trzeba zaznaczyć że rywale ani razy nie zagrozili poważniej bramce strzeżonej przez Zbigniewa Wójcikiewicza.

Naszym pierwszym rywalem w pucharowej przygodzie będą rezerwy trzecioligowego Rekordu Bielsko-Biała na co dzień występujące w B-klasie. W zakończonym niedawno sezonie, który był debiutanckim dla tego zespołu prowadzonego przez trenera Szymona Niemczyka, "rezerwiści" zajęli wysokie 4. miejsce. Drużyna składa się głównie z zawodników tamtejszej Szkoły Mistrzostwa Sportowego, a tego lata podobnie jak Pionier rozegrała już jeden mecz sparingowy. W rywalizacji z A-klasową Bystrą okazała się lepsza wygrywając spotkanie 3:2.

Mecz I rundy Pucharu Polski
sobota, 30 lipca, godz. 15:00
Bielsko-Biała (boisko ze sztuczną nawierzchnią przy ul. Startowej 13)
Rekord II Bielsko-Biała - Pionier Pisarzowice