Z rywalem z niższej półki

Wyjątkowo, bo w poniedziałek tj. 13 lutego o godzinie 17:30 na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Czechowicach-Dziedzicach naszych seniorów czeka kolejna sparingowa konfrontacja podczas zimowego okresu przygotowawczego przed rundą wiosenną. Rywalem Pioniera będzie występujący juz od kilku sezonów na poziomie bielskiej B-Klasy - Sokół Zabrzeg.

Po bardzo pożytecznym meczu kontrolnym z Metalem Skałką Żabnica, tym razem podopiecznych Zbigniewa Wydry czeka konfrontacja z rywalem z o wiele niższej półki. W związku z tym, że spotkanie rozegrane zostanie w tygodniu szkoleniowiec Pioniera być może nie będzie dysponował wszystkimi zawodnikami, sprawy zawodowe na pewno z tego starcia wykluczą Rafała Tremblę, Tomasza Pabisia oraz jednego z zawodników testowanych. Plan na to starcie nie będzie jednak odbiegał od tego sprzed tygodnia. Nasi seniorzy, którzy dopiero drugi raz w tym roku będą mieli kontakt z piłkami skupiać się będą głównie nad cechach motorycznymi i zgrywaniem się. Jak jednak pokazało starcie z przedstawicielem Okręgówki zarówno pod względym siły jak i zgrania Pionier już na tym etapie przygotowań wygląda całkiem przyzwoicie.

Kolejny nasz sparingowy rywal od wielu już lat popada w piłkarski marazm, jednak warto zaznaczyć że niegdyś należał do czołowych zespołów w regionie. Obecnie drużynę prowadzi Dariusz Malchar a na półmetku rywalizacji w bielskiej B-klasie drużyna plasuje się dopiero na 10. miejscu. Jest to efekt stopniowego odmładzania kadry zespołu, który trwa juz od kilku sezonów. W związku z tym na próżno szukać zawodników ze znaczącymi nazwiskami. Odnotować możemy natomiast, że najlepszy strzelcem po rundzie jesiennej jest z pięcioma trafieniami Michał Spyra. Nasi najbliżsi rywale mają juz za sobą dwa sparingowe przetarcia tej zimy, obydwa zresztą przegrane. Wpierw z MRKS-em II Czechowice-Dziedzice 2:7 a potem z Przełom Kaniów 0:4.

Mecz sparingowy
poniedziałek, 13 lutego, godz. 17:30