Z "ucieczką" rywala...

Bramki, zwroty akcji oraz ... opuszczenie placu gry w 58. minucie przez Sokół Buczkowice. Słowem - działo się w 9. kolejce bielskiej A-klasy!

Historia przedwcześnie skończona
Dość powiedzieć, iż piłka nożna potrafi zaskoczyć. Sędziowie popełniają raz dobre decyzje, raz gorsze - ale żeby od razu schodzić z boiska? Tego dokonała buczkowicka drużyna w spotkaniu z "Rezerwistami" MRKS-u. Co ciekawe, mecz stał na naprawdę wyrównanym poziomie. Dopiero w 56. minucie Dominik Kopeć otworzył rezultat meczu. Gol ten padł z rzutu karnego, którego - według piłkarzy Sokoła - być nie powinno. Chwilę później było już po spotkaniu. Sokół zszedł z boiska... - Dziwne rzeczy wydarzyły się w Buczkowicach i ciężko mi racjonalnie wytłumaczyć, to co miało miejsce. Sokół zawiesił nam wysoko poprzeczkę, mecz był wyrównany, dlatego dla mnie było to dziwne wydarzenie. Gospodarze jednak od początku byli bardzo chamsko nastawieni do sędziego, ale cóż... chcieliśmy w sportowy sposób rozstrzygnąć losy tego spotkania - mówi Marcin Sztorc, trener czechowiczan.

Falstart mają za sobą
Na uwagę w miniony weekend zasługuje postawa drużyn z Międzyrzecza oraz Bronowa. Obie ekipy po falstarcie na początku sezonu zaczynają regularnie punktować. Rotuz w niedzielę pewnie pokonał na wyjeździe innego z beniaminków Żar Międzybrodzie Bialskie, KS Międzyrzecze rozgromiło Beskid Godziszkę aż 5:1. - Widziałem obu beniaminków w akcji i lepsze wrażenie na mnie wywarł Żar, więc wygrana drużyny z Bronowa jest dla mnie jakąś tam niespodzianką. Rotuz po zmianie trenera wygrał drugi mecz z rzędu i robi się ciekawie - stwierdza Sztorc.

Gonili wynik
9. kolejka nie była łatwa dla czołowych zespołów bielskiej A-klasy. Pionier do przerwy przegrywał z Zaporą 1:2, lecz po zmianie stron zdołał odwrócić losy meczu. Ta sztuka nie wyszła z kolei wilkowiczanom. Zawodnicy GLKS-u po premierowej odsłonie gry musiał gonić rezultat, gdyż Soła prowadziła dwiema bramkami, lecz podopiecznym Krzysztofa Bąka udało się uratować tylko (aż?) remis. - Dla nas jest to dobry wynik, że GLKS stracił punkty. Pionier te pierwsze połowy często ma słabsze, ale szacunek im się należy za to, że potrafią wyjść po przerwie i odmienić losy meczu - ocenia szkoleniowiec rezerw MRKS-u.

źródło: sportowebeskidy.pl