Żaczki w grze

W dniu 1 kwietnia na hali w Pisarzowicach rozegrany został Turniej Gminny żaków z rocznika 2004 i młodszych. Nasi młodzi adepci futbolu prowadzeni przez Andrzeja Nycza minimalnie musieli uznać wyższość rówieśników z Dankowic.

W turnieju obok gospodarza, czyli Pioniera udział wzięły drużyny: Pasjonata Dankowice oraz Wilamowiczanki Wilamowice.

Rozgrywki prowadzone były w systemie dwurundowym, a każde spotkanie trwało 15 minut bez przerwy. W pierwszej rundzie nasze żaczki pokonały wpierw po bardzo zaciętym pojedynku Pasjonata Dankowice 2:1, a następnie Wilamowiczankę Wilamowice 5:1. Druga runda zaczęła się z kolei od minimalnej porażki z Dankowicami 1:2 i ponownym pewnym pokonaniu Wilamowiczanki 3:1.

Pionier i Pasjonat zgromadziły na swoim koncie po 9 punktów, a o ostatecznym zwycięstwie zadecydować miał bilans bramek. Ten niestety Pasjonat miał minimalne lepszy i okazał się triumfatorem turnieju. Dla naszych żaczków równie dobre 2. miejsce, a pechowa ostatnia pozycja dla Wilamowiczanki Wilamowice.

Dokładnie tydzień później 7 kwietnia również na hali w Pisarzowic rozegrany został sparing żaczków z rocznika 2004 i młodszych pomiędzy Pionierem a Pasjonatem Dankowice. Nasze żaczki w tej konfrontacji okazały się zdecydowanie lepsze pokonują rywali 5:2, nie co osładzając sobie gorycz porażki w turnieju.

Skład Pioniera: Dziubek W. - Surwiłło P., Gacek P., Cieślak S., Derbin A., Stec J., Olma P., Habdas Sz., Dudek P., Babiarczyk B.