Znamy rywala w Pucharze Polski

W Podokręgu Bielsko-Biała rozlosowano pary I rundy Pucharu Polski. Udział w tych rozgrywkach od tego szczebla rozpoczną nasi seniorzy, którzy zmierzą się ze swoim ligowym rywalem - Sołą Kobiernice.

W I rundzie Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Bielsko-Biała zmierzą się ze sobą głównie drużyny z A i B-klasy. Jedynymi drużynami z Ligi Okręgowej, które rozpoczną rywalizację na tym poziomie będą Pasjonat Dankowice i GLKS Wilkowice, a zmierzą się one odpowiednio z KS Bestwinką oraz Sokołem Zabrzeg. Naszych seniorów czeka wyjazdowa batalia z bardzo dobrze znanym nam rywalem, czyli Sołą Kobiernice. Biorąc pod uwagę ostatnie spotkanie pomiędzy tymi dwiema ekipami które zostało rozegrane całkiem niedawno, zapewne na brak emocji nie będziemy mogli narzekać. Wówczas to Pionier wygrał z Solakami na własnym boisku 4:3, choć do 90 minuty przegrywał aż 1:3.

Od kolejnej fazy zmagań o Puchar Polski dołączą trzecio i czwartoligowcy, czyli BKS Stal Bielsko-Biała, Rekord Bielsko-Biała, Drzewiarz Jasienica, LKS Czaniec, Spójnia Landek i rezerwy Podbeskidzia Bielsko-Biała a także zespoły które otrzymały wolny los, czyli GKS Czarni Jaworze, LKS Bestwina, MRKS Czechowice-Dziedzice, Przełom Kaniów, Słowian Łodygowice i rezerwy Rekordu Bielsko-Biała.

I runda Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Bielsko-Biała (29-30 lipca 2017 r.):
Zamek Grodziec Śląski - GKS Czarni II Jaworze
LKS Ligota - KS Międzyrzecze
Rotuz Bronów - Iskra Rybarzowice
KS Bestwinka - Pasjonat Dankowice
Soła Kobiernice - Pionier Pisarzowice
Groń Bujaków - Orzeł Kozy
Sokół Zabrzeg - GLKS Wilkowice

Wolny los: BKS Stal Bielsko-Biała, GKS Czarni Jaworze, Drzewiarz Jasienica, LKS Bestwina, LKS Czaniec, MRKS Czechowice-Dziedzice, Podbeskidzie II Bielsko-Biała, Przełom Kaniów, Rekord Bielsko-Biała, Rekord II Bielsko-Biała, Słowian Łodygowice, Spójnia Landek.