Zwycięska premiera

Zwycięstwo odnieśli nasi seniorzy w swoim pierwszym sparingu podczas letnich przygotowań do rozgrywek bielskiej A-klasy w sezonie 2016/2017. Na głównym boisku w Pisarzowicach pokonali oni reprezentanta B-klasy Orła Kozy 4:0.

Aż 19 zawodników miał do dyspozycji szkoleniowiec Pioniera Zbigniew Wydra w pierwszym meczu kontrolnym przed nowym sezonem. A to wszystko mimo absencji kilku stałych graczy m.in. Piotra Surwiłły, Dawida Ćwieka czy Dariusza Kubiczka. W pierwszych fragmentach pojedynku z Orłem na boisku pojawiła się obecnie najmocniejsza "jedenastka", która kończyła zmagania w minionym sezonie. Pionier brylował w posiadaniu piłki a rywale z rzadka zapędzali się pod pole karne Zbigniewa Wójcikiewicza. Przez premierowe 20 minut spotkania nasi seniorzy stworzyli sobie kilka dobrych okazji do zdobycia bramki, swoje mieli Rafał Trembla oraz Marcin Muszyński. Na drugą część pierwszej połowy Zbigniew Wydra postanowił desygnować do gry liczne grono zawodników testowanych. W grze Pioniera nic się nie zmieniło, zdecydowanie przeważali w posiadaniu piłki i również mimo kilku wydawało się doskonałych okazji zawodników testowanych pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem. W kolejnych 45 minutach szkoleniowiec Pioniera już rzadziej rotował składem, co przełożyło się na grę jego zawodników i rozwiązanie worka z bramkami. Pierwszy zaczął Robert Nycz, który wykorzystał rzut karny po faulu na nim samym, czym otworzył wynik tego spotkania. Nie minęło 10 minut a wynik brzmiał już 2:0. Po strzale głową Adriana Góry piłka zatrzymała się na poprzeczce, ale z dobitką popędził Mateusz Dziki i podwyższył wynik. Przewaga naszych seniorów z minuty na minutę rosła, a budujące były ich niespożyte siły. Trzecia bramka padła chyba po najładniejszej akcji w całej sparingowej potyczce, a piłkę po podaniu Marcina Muszyńskiego do pustej już bramki skierował Jakub Wróbel, który był również autorem ustalającej wynik bramki na 4:0. Pierwszy letni sparing można zatem zaliczyć do udanych, mimo że zawodnicy spotkali się ze sobą dopiero drugi raz po miesięcznym rozbracie z piłką, to ich gra momentami mogła się podobać. Być może gdyby skuteczność była lepsza, to wynik byłby bardziej imponujący ale to nie on w tej konfrontacji był najważniejszy. Podopieczni Zbigniewa Wydry na to spotkanie cele mieli inne, chodziło głównie o wybieganie całego spotkania.

W związku z sobotnim meczem I rundy Pucharu Polski, w którym nasi seniorzy zmierzą się z rezerwami Rekordu Bielsko-Biała, sparingowe starcie ze Strumieniem Polanką Wielką zostało odwołane. Pucharowy pojedynek zaplanowano na godzinę 15 w Bielsku-Białej przy ul. Startowej 13.

1:0 Robert Nycz 57' (rzut karny)
2:0 Mateusz Dziki 64' (asysta Adrian Góra)
3:0 Jakub Wróbel 71' (asysta Marcin Muszyński)
4:0 Jakub Wróbel 83' (bez asysty)

Skład Pioniera: Zbigniew Wójcikiewicz - Rafał Tlałka, Łukasz Walaszczyk, Michał Broniewski, Jacek Nycz, Łukasz Nycz, Adrian Góra, Wojciech Kasolik, Marcin Muszyński, Rafał Trembla, Robert Nycz

Ponadto zagrali: Marceli Gacek, Mateusz Dziki, Jakub Wróbel oraz Zawodnik Testowany 1, Zawodnik Testowany 2, Zawodnik Testowany 3, Zawodnik Testowany 4, Zawodnik Testowany 5 oraz Zawodnik Testowany 6

Trener: Zbigniew Wydra