16. kolejka "w pigułce": dobry weekend "naszych"

Z beskidzkiego punktu widzenia 16. kolejka ZINA Klasy Okręgowej Grupy 5 dała sporo powodów do zadowolenia. Najciekawsze "smaczki" minionego weekendu przywołujemy niniejszym.

HIT
Mecz między MRKS-em II Czechowice-Dziedzice, a bialską Stalą był jedyną konfrontacją w miniony weekend o charakterze derbowym. Faworytem meczu bez wątpienia był wyżej notowany BKS, który do Czechowic udał się bez czołowego strzelca, Adama Kozielskiego. Mimo to bielszczanie pokonali gospodarzy 3:0. Wynik może wskazywać, iż czerwono-żółto-czerwoni mieli łatwą przeprawę. Nic jednak bardziej mylnego. Czechowiczanie wysoko postawili poprzeczkę i mieli kilka dogodnych okazji, aby "skarcić" BKS...

PECHOWIEC
...najwięcej okazji ku temu miał Grzegorz Sztorc. Napastnik rezerw MRKS-u ewidentnie jednak nie miał swojego "dnia". Doświadczony zawodnik kilka razy znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem Stali, lecz za każdym razem Jan Syc wychodził obronną ręką.

BOHATER
Beniaminek z Pisarzowic zanotował bardzo ważną wygraną, pokonując Piast Bieruń Nowy. Mecz miał iście hokejowy przebieg, co doskonale obrazuje końcowy rezultat 5:4. Z bardzo dobrej strony pokazał się zawodnik Pioniera, Wojciech Kasolik, który trzykrotnie wpisywał się na listę strzelców.

CYTAT
Nie ma się co nad tym meczem rozwodzić. Zagraliśmy słabo, bardzo słabo. Po tak prostych błędach, jakie popełnialiśmy nie da się poważnie myśleć o zwycięstwie - powiedział po porażce 3:4 z Sokołem Wola Tomasz Duleba, szkoleniowiec drużyny z Bestwinki

CIEKAWOSTKI
- Z powodu zagrożenia epidemicznego nie odbyło się spotkanie pomiędzy LKS-em Bestwina, a Przełomem Kaniów.
- Czwartą wygraną z rzędu odnotowali piłkarze GKS-u Czarnych Jaworze, którzy w niedzielę pokonali na wyjeździe LKS Wisła Wielka 1:0.
- KS Bestwinka i MRKS II Czechowice-Dziedzice są jedynymi zespołami z naszego regionu, które zaznały w miniony weekend smaku porażki w bielsko-tyskiej "Okręgówce". Pozostałe cieszyły się z wygranej po końcowym gwizdku arbitra.
- Żaden bramkarz z Podgrupy B nie może pochwalić się czystym kontem w 16. kolejce. Zgoła odmienna sytuacja ma miejsce z kolei w Podgrupie A, gdzie każdy zwycięski zespół zanotował komplet punktów bez straty gola.

źródło: sportowebeskidy.pl

Wyniki 16. kolejki ZINA Klasy Okręgowej Grupy 5:
Podgrupa A
LKS Łąka - LKS Rudołtowice-Ćwiklice 2:0 (0:0)
ZET Tychy - LKS Studzienice 1:0 (1:0)
MRKS II Czechowice-Dziedzice - BKS Stal Bielsko-Biała 0:3 (0:1)
LKS Wisła Wielka - GKS Czarni Jaworze 0:1 (0:1)
Rekord II Bielsko-Biała - pauza

Podgrupa B
PIONIER PISARZOWICE - Piast Bieruń Nowy 5:4 (1:4)
Pasjonat Dankowice - Ogrodnik Cielmice 3:1 (0:1)
GTS Bojszowy - MKS Lędziny 2:2 (2:2)