A-klasa po 5. kolejkach

A-klasowe rozgrywki nabierają rozpędu. Rozegrano już pięć kolejek po których rzekło się mówić, że ligowa tabela nabiera kształtów. Czy rzeczywiście tak jest? Jak w tej rywalizacji odnajdują się nasi seniorzy?

Niekwestionowanym liderem bez choćby jednego straconego punktu jest ten którego wszyscy jednym tchem wymieniali przed sezonem w roli wielkiego faworyta zmagań w bielskiej A-klasie - GKS Czarni Jaworze. Drużyna prowadzona przez Tomasza Dulebe imponuje forma na początku rozgrywek, choć trafił już im się jeden słabszy mecz. Ten mecz to starcie z Iskra Rybarzowice. Mimo słabszego dnia jaworzan rywale nie byli w stanie odebrać im punktów. Ponadto w pokonanym polu Czarni pozostawiali kolejno Beskid Godziszkę, Zaporę Wapienica, KS Bystra oraz w ostatnim spotkaniu Sokoła Buczkowice. Bilans? Pięć zwycięstw i komplet 15 punktów przy bilansie bramkowym 17:1.

Na dole tabeli wciąż niewiele wiadomo jeśli chodzi o potencjał poszczególnych drużyn. Kompletnie rozczarowuje rewelacja minionego sezonu Beskid Godziszka, która zdołała uzbierać zaledwie jeden punkcik, niezbyt imponując skutecznością bo strzelając tylko jedną bramkę. Nie radzą sobie również w zderzenie z seniorską piłką odmłodzone rezerwy MRKS Czechowice-Dziedzice. Podobnie jak drużyna spod Szczyrku "Rezerwiści" uciułali tylko skromny jeden punkt. W ich przypadku można mówić jednak o dużej nierówności, gdyż zarówno dużo strzelają jak i dużo tracą. Kolejne miejsca od dołu zajmują ekipy Bystrej, Rybarzowic i co zaskakujące Kaniowa.

Nasi seniorzy zaskakują na plus, mimo że też mają już za sobą jedno słabsze spotkanie. W porównaniu jednak z liderem z Jaworza podopiecznym Zbigniewa Wydry mimo gorszego występu nie udało się zgarnąć kompletu punktów w starciu z Zaporą Porąbka. Wciąż jednak Pionier pozostaje wiceliderem tabeli co na pewno cieszy. Prawdziwe granie rozpoczyna się jednak właśnie teraz i niewątpliwie każda strata punktów przez drużyny może mieć kolosalne znaczenie w całej tej układance.

Liczby bielskiej A-klasy:
2 - tyle liderów miała bielska A-klasa od początku sezonu, po premierowej kolejce na fotelu lidera zasiadł KS Międzyrzecze natomiast potem na tron wskoczył GKS Czarni Jaworze
124 - tyle żółtych kartek pokazali sędziowie, daje to średnią 3,54 upomnień na mecz; najwięcej z nich otrzymali piłkarze Sokoła Buczkowice (14), a najmniej GKS Czarni Jaworze (1)
140 - tyle goli strzelono w 35 spotkaniach, daje to wysoką średnią 4 bramek na mecz; najwięcej strzelają zawodnicy GKS Czarni Jaworze (17), a najmniej Beskidu Godziszka (1)
2456 - tylu kibiców obejrzało mecze na przestrzeni 5. kolejek, daje to średnią 70 kibiców na jedno spotkanie; największą publiczność przyciągnął mecz Zapory Wapienica z Iskrą Rybarzowice (150), a najmniejszą starcie MRKS II Czechowice-Dziedzice z Sołą Kobiernice (25)