Ciekawych rezultatów nie zabrakło

Wydarzenia z 6. kolejki EFCE A-klasy Bielsko-Biała podsumowujemy wraz ze szkoleniowcem Sokoła Hecznarowice, Bogdanem Swarzyńskim.

Na poprawę nastrojów
W miniony weekend doszło do konfrontacji Sokoła Hecznarowice z KS-em Bystra. Pierwsza połowa była wyrównana, jednak kibice nie ujrzeli bramek. Po zmianie stron przewagę osiągnęli hecznarowiczanie, co zostało udokumentowane w rezultacie. Spotkanie zakończyło się wygraną Sokoła 2:0. - Zawsze mówiłem, że KS Bystra to ciekawa drużyna. My jednak zagraliśmy jeden z najlepszych meczów w tym sezonie. Moi zawodnicy spisali się bardzo dobrze w tym spotkaniu i z perspektywy całego meczu byliśmy zespołem lepszym, a rezultat 2:0 to najniższy wymiar kary. Wierzę, że ta wygrana dobrze wypłynie na drużynę - komentuje szkoleniowiec Sokoła, Bogdan Swarzyński.

Faworyci bez wygranej
W Wilkowicach doszło do pojedynku rezerw GLKS-u z Przełomem Kaniów, który tydzień wcześniej zremisował z "Dwójką" LKS-u Czaniec i chciał ponownie wkroczyć na zwycięską ścieżkę. To jednak drużynie z Kaniowa się nie udało. Podopieczni Mirosława Szymury wygrali w tym spotkaniu 3:0. Bez wygranej, ale z punktem, mecz zakończył jeden z kandydatów do mistrzostwa Soła Kobiernice, która zremisowała ze wspomnianym LKS-em II Czaniec. - Porażka Przełomu jest dla mnie niespodzianką. Nie znam składu "Dwójki" GLKS-u, czy były jakieś wzmocnienia z pierwszej drużyny, ale tak czy owak wynik ten jest dość wysoki, tym bardziej, że Przełom to zespół, który dobrze gra w obronie - przyznaje opiekun piłkarzy z Hecznarowic.

Pogrom po raz kolejny
W pozostałych meczach Żar Międzybrodzie Bialskie pewnie pokonał Pionier Pisarzowice 5:2. Wysokim zwycięstwem może pochwalić się także Sokół Zabrzeg, który pokonał osłabiony kadrowo LKS Ligota 5:0. Po raz kolejny smak znacznej porażki musiał przełknąć Orzeł Kozy. Podopieczni Marcina Stefanowicza ulegli Zaporze Wapienica aż 1:7. - Zespół z Kóz notuje bardzo wysokie porażki w ostatnim czasie. Widać, że zespół ten boryka się z problemami - ocenia Swarzyński.

źródło: sportowebeskidy.pl

Wyniki 6. kolejki EFCE A-klasy Bielsko-Biała:
Sokół Hecznarowice - KS Bystra 2:0 (0:0)
Sokół Zabrzeg - LKS Ligota 5:0 (3:0)
KS Bestwinka - Zamek Grodziec Śląski 1:1 (1:1)
Orzeł Kozy - Zapora Wapienica 1:7 (0:2)
Soła Kobiernice - LKS II Czaniec 0:0 (0:0)
Żar Międzybrodzie Bialskie - PIONIER PISARZOWICE 5:2 (3:1)
GLKS II Wilkowice - Przełom Kaniów 3:0 (1:0)

Tabela EFCE A-klasy Bielsko-Biała:

Najlepsi strzelcy:
10 - Jakub Waluś (Żar Międzybrodzie Bialskie)